Zeitgeist rusza z renowacją prywatnego akademika w centrum Warszawy

Prywatny dom studencki przy ul. Solec 22 posiada dwie części: 8- i 12-piętrową, o łącznej powierzchni użytkowej 5 239 m2. Akademik, po przebudowie, będzie wyposażony w 149 pokoi, w tym apartamenty premium oraz pokoje dla osób niepełnosprawnych. W budynku studenci będą mogli korzystać także m.in. z prywatnej pralni samoobsługowej oraz z pomieszczenia do przechowywania rowerów. Na dolnych kondygnacjach znajdą się lokale usługowe - w tym sklepy
i punkty gastronomiczne.

- Schemat domu studenckiego został zaprojektowany na wzór bardzo nowoczesnych akademików, które mieliśmy możliwość oglądać m.in. w Amsterdamie i w Kopenhadze. Nadrzędnym celem, przyświecającym projektowi, była integracja mieszkańców. Obiekt posiadać więc będzie wspólne kuchnie, sale wielofunkcyjne, wyposażone w miękkie kanapy i pufy, gdzie będzie można słuchać muzyki, organizować imprezy, projekcje filmów, czy odczyty - tłumaczy Rafał Zelent, architekt z pracowni Grupa 5 Architekci, odpowiedzialnej za projekt kubatury domu studenckiego na Solcu.

Mimo nowoczesnych udogodnień, nieruchomość zachowa styl brutalistycznej architektury lat 60., której niewiele zostało już w Warszawie. Projektanci z pracowni Grupa 5 Architekci postanowili podkreślić historyczny sznyt budynku na Solcu, m.in. zachowując oryginalną klatkę schodową.

Warszawa jest gotowa na nowoczesne i prywatne akademiki

Analizując popyt na nieruchomości na wynajem w Polsce, można zaobserwować trendy demograficzne i gospodarcze.

- Młode pokolenie studentów ma już inny stosunek do nieruchomości, niż dawniej. Symboliczna potrzeba posiadania nieruchomości na własność stopniowo zmienia się na korzyść sektora wynajmu. Migracja głównie młodych ludzi do Warszawy i innych dużych miast w Polsce trwa i napędza zapotrzebowanie na nieruchomości na wynajem, zwłaszcza jeśli chodzi o studentów i młodych ludzi poszukujących pracy - dodaje Peter Noack.

Prace budowlane prowadzi wykonawca generalny, polska firma FBI Tasbud. Oddanie budynku do użytku zaplanowane jest w na przełom września i października 2022. Jeszcze w tym roku spółka umożliwi pierwszym studentom zawieranie umów najmu na rok akademicki 2022/2023.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych