Zieleń na wysokościach i nietypowi sąsiedzi na Złotej 44

Budki dla jerzyków, dodatkowe dwa tys. mkw. zieleni, ogólnodostępne place z małą architekturą – to tylko część działań, które już na wiosnę zmienią ścisłe centrum Warszawy.

Autor: HouseMarket.pl 01 grudnia 2016 12:01

BBI Development, inwestor m.in. Złotej 44 dołącza do działań mieszkańców i działaczy społecznych i jest pionierem we wprowadzaniu do Śródmieścia zieleni na tak szeroką skalę.

- Zmieniamy miasto razem ze społecznikami i mieszkańcami, których projekt zazielenienia Świętokrzyskiej wygrał w budżecie partycypacyjnym i będzie realizowany na wiosnę. Europejska stolica zasługuje na przestrzeń przyjazną mieszkańcom i stworzeniom. W Warszawie jest już kilka miejskich inicjatyw takich jak domki dla pszczół, sokołów czy właśnie jerzyków. Udowadniamy, że wzorcowa realizacja projektów może harmonijnie łączyć potrzeby zarówno ludzi, jak i środowiska naturalnego – mówi Rafał Szczepański, wiceprezes zarządu BBI Development.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

800 m.kw. zielonej oazy w sercu miasta

Zieleń na Złotej 44 będzie rozmieszczona będzie na trzech poziomach. Na parterze, wokół budynku powstanie 400 mkw. otwartego dla mieszkańców i warszawiaków pasażu z elementami małej architektury oraz roślinnością zarówno sezonową, jak i zimozieloną. Budynek będą okalały głównie cisy, kosodrzewina, sosna górska i wierzba. Natomiast okolice ławek wypełni bluszcz, byliny oraz turzyca palmowa.

Ponad 50 mkw. zieleni będzie ozdabiać taras na ósmym piętrze. Dodatkowo, aż 356 mkw. roślinności zimozielonej i trawnika zaplanowano na dziewiątym piętrze. Dzięki temu powstanie atrakcyjna, tętniąca życiem przestrzeń zapewniająca chwilę wytchnienia w miejskim zgiełku. Razem to ponad 800 mkw. zieleni, co w przybliżeniu stanowi powierzchnię jednego piętra, które patrząc z lotu ptaka stworzy roślinną, schodkową oazę.

Inwestor zwraca także uwagę na zwierzęta zamieszkujące warszawskie Śródmieście. Na tarasie, będącym częścią piętra rekreacyjno-sportowego, wybudowano specjalne budki. Dzięki temu oferta 287 apartamentów na Złotej 44 wzbogaci się o dodatkowe osiem mieszkań dla ptaków. Docelowo domki będą zamieszkane przez rodziny jerzyków, jednych z najszybszych ptaków świata, rozwijających prędkość ponad 170 km/h oraz spędzających prawie całe życie w locie. To wyjątkowo pożyteczne stworzenia żywiące się owadami, które upodobały sobie centra największych polskich miast. Jest to trzeci – po wróblu i gołębiu – najczęściej występujący gatunek ptaków w Warszawie. Budki zainstalowane na tarasie ósmego piętra Złotej 44 będą służyły jerzykom w okresie lęgowym do składania i wysiadywania jaj.

Warszawski szlak zieleni

Podobnych działań BBI Development jest w Warszawie więcej. Realizacja projektu Roma Tower będzie skorelowana z uatrakcyjnieniem i oddaniem do dyspozycji mieszkańców kolejnej otwartej przestrzeni publicznej w Warszawie. Mało dostępny dziś teren przed Kościołem p.w. Św. Barbary zostanie otwarty i zagospodarowany w atrakcyjny sposób.

Działanie to, w połączeniu z możliwą rewitalizacją Skweru Batalionu AK „Zaremba-Piorun” oraz terenem zieleni w narożniku po drugiej stronie Emilii Plater pozwoli utworzyć 200-metrowej długości triadę zielonych placyków w ścisłym Śródmieściu. Kolejnym projektem wpisującym się w ekologiczny trend będzie Centrum Marszałkowska, które zaoferuje każdemu, kto chce pobyć ze sobą i z miastem – zrewitalizowany kameralny publiczny pasaż miejski im. Witolda Rowickiego. Całość harmonijnej architektury idealnie uzupełni dziewięć zielonych tarasów o łącznej powierzchni ponad 1000 mkw.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych