Zielona przestrzeń powstaje przy nowej inwestycji Eiffage we Wrocławiu

Zróżnicowana roślinność, przestrzeń do zabaw dla dzieci oraz sąsiedzkiej integracji, a także miejsce do napraw rowerów czy strefa bio z uprawą ziół. W ten sposób Eiffage projektuje patio dla mieszkańców Atmo, wyjątkowego osiedla powstającego u wrót do Parku Mieszczańskiego.

Autor: housemarket.pl 23 września 2021 15:30

  • Atmo, to 2 dwa budynki, w których zaprojektowano 113 mieszkań.
  • Wyprzedano już niemal połowę lokali.
  • Projekt Atmo powstał w duchu minimalizmu przy założeniu poszanowania dla historii okolicy.

To będzie jedna z najlepiej przemyślanych i zaplanowanych przestrzeni wspólnych we Wrocławiu. Mieszkańcy Atmo będą mogli cieszyć się zielenią pod oknami swoich mieszkań praktycznie przez cały rok oraz korzystać z różnorodnych udogodnień. Na patio zaplanowano między innymi strefę bio, w której można będzie uprawiać swoje ulubione zioła. Znajdą się tam także karmniki, poidełka dla ptaków i domki dla owadów. Najmłodsi skorzystają ze strefy zabaw, podczas gdy dorośli będą mogli naprawić swój rower, podłączyć do ładowarki samochód elektryczny lub telefon albo zrelaksować się przy książce na jednej z wygodnych ławek lub w przestrzeni zaaranżowanej w formie amfiteatru. Całość dopełni zróżnicowana roślinność, w tym zimozielone krzewy.

CZYTAJ TEŻ: STAJNIA CZĘŚCIĄ INWESTYCJI ATMO 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Z najwyższych pięter Atmo rozpościerać się będzie piękny widok na tereny zielone, a sama inwestycja przylega bezpośrednio do powstającego Parku Mieszczańskiego, w którego tworzenie deweloper również się zaangażował.

 - Za każdym razem projekty Eiffage tworzymy z poszanowaniem danego miejsca i wyjątkową dbałością o kontekst architektoniczny. Bierzemy pod uwagę rosnące oczekiwania klientów, wobec niezbędnych na co dzień elementów zagospodarowania terenu osiedla. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić jeszcze więcej funkcjonalnych, ekologicznych i sprzyjających integracji sąsiedzkiej elementów apartamentów Atmo – mówi Tymon Nowosielski, prezes Eiffage Immobilier Polska.

Koncept patio został opracowany w oparciu o wytyczne Eco Avengers – grupy aktywistów doradzających przy tworzeniu przyjaznych ludziom i środowisku przestrzeni miejskich.

- W Atmo zastosowano prefabrykowane balkony. To technologia droższa od tradycyjnej, stąd wciąż nieczęsto spotykana w inwestycjach deweloperskich. Jej zaletą jest znacznie większa trwałość, co wzmacnia funkcję proekologiczną, podobnie jak uwzględnione w projekcie dachy retencyjne. Brak ogrodzeń, czy bezpretensjonalna adaptacja istniejącej tkanki historycznej, są rozwiązaniami istotnie prospołecznymi, które na pewno we współczesny sposób odpowiedzą na potrzeby przyszłych mieszkańców – mówi Paweł Wołejsza, ekspert Polskiego Związku Firm Deweloperskich, aktywista Eco Avengers.

Projekt Atmo powstał w duchu minimalizmu przy założeniu poszanowania dla historii okolicy. Projektanci nie chcieli, by w miejscu, w którym rewitalizację przejdzie budynek dawnej stajni, stare rywalizowało z nowym. Uznano, że skoro częścią inwestycji będzie historyczny, unikatowy obiekt, to trzeba mu dać należytą oprawę. Atmo powstaje na Kępie Mieszczańskiej, która ma za sobą wiele wcieleń. W XVI wieku była zamieszkiwana przez rybaków i flisaków, później była portem miejskim, polem strzeleckim, a w XVII wieku składowano na niej sól i żelazo. Dzisiaj to jeden z najszybciej rozwijających się rejonów Wrocławia, który odzyskuje dawny blask, a rozbudowująca się infrastruktura, spełnia oczekiwania przyszłych mieszkańców. Atmo ulokowane jest w bezpośrednim sąsiedztwie Nadodrza. Odkryta na nowo dzielnica wyróżnia się oryginalną architekturą kamienic i wyjątkowym klimatem. To artystyczna część Wrocławia, gdzie najłatwiej można znaleźć krawców, zegarmistrzów, kapeluszników lub introligatorów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych