Zielone Bemowo, czyli mieszkania w ogrodzie

Rusza sprzedaż osiedla Zielone Bemowo, projektu przy ulicy Lazurowej, pomiędzy Górczewską a Batalionów Chłopskich. To pierwszy w Warszawie projekt węgierskiego dewelopera - Cordia.

Autor: HouseMarket.pl 10 listopada 2016 14:51

Osiedle Zielone Bemowo to niepowtarzalna koncepcja: Kampinos wrasta tu w tkankę miejską. Architekci zainspirowani puszczą przenieśli ją w zachodnią część Bemowa, tworząc unikalne osiedle.

Funkcjonalne i przyjazne

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W pierwszym etapie Zielonego Bemowa powstaną dwa budynki, w których znajdzie się 127 mieszkań. Ich metraż waha się od 33 mkw. do 120 mkw.

– Najważniejszą cechą, która wyróżnia większość mieszkań jest duża elastyczność w aranżacji przestrzeni: w prosty sposób można dwa pokoje zamienić na trzy, a trzypokojowe mieszkanie przeobrazić w czteropokojowy apartament. Dodatkowo mieszkania na parterze mają 3 m wysokości. Z kolei te na najwyższym piętrze są dwupoziomowe, a część z nich dysponuje rozległymi tarasami na dachu – opisuje Michał Skwarek, dyrektor sprzedaży i marketingu Cordia.

Mieszkania zatopione w zieleni

Budowa kolejnego etapu, na który złożą się cztery budynki ruszy w połowie 2017 roku. Obiekty zatopione w parkowej zieleni zostaną oddzielone od ruchu samochodowego: wjazdy na parkingi znajdują się tylko na obrzeżach, zaś samo centrum osiedla jest wolne od ruchu samochodowego. Niewielka ilość naziemnych miejsc parkingowych jest wykonana w formie zielonych miejsc, oddających charakter osiedla.

Chodniki będą szerokie, wszystkie dojścia do klatek schodowych pozbawiono barier przestrzennych.
Zielone Bemowo to dogodna lokalizacja: obok przystanku autobusowego i w odległości 400 m od planowej stacji metra Lazurowa. Dzięki znajdującej się w pobliżu trasie S8 łatwo opuścić miasto czy udać się na drugi koniec Warszawy bez potrzeby wjeżdżania do centrum. W pobliżu znajdują się szkoły i przedszkola, sklepy, centrum handlowe czy lokalny bazarek.

Zielony i ekologiczny

Blisko 24 tys. mkw. powierzchni zostanie przeobrażone w miejski ogród. W pierwszym etapie zostanie posadzone ponad 200 drzew i krzewów. Inspiracja puszczą kampinoską objawia się nie tylko w nawiązaniu do lasu sosnowego z domieszką brzóz, ale również w rozrzeźbieniu terenu i różnicach wysokości nawiązujących do pagórków w Kampinosie.

– Cordia jest znana z projektów, które z jednej strony są mocno osadzone w istniejącym otoczeniu, z drugiej nawiązują do natury i wykorzystują wiele ekologicznych rozwiązań. Są przyjazne dla mieszkańców. Wszędzie kluczem do sukcesu jest poznanie oczekiwań klientów. A w tym miejscu wszyscy wskazują na brak zieleni i przestrzeni do życia. My ją stwarzamy – tłumaczy Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający Cordia.

Elementy małej architektury zostały wykonane z największą starannością z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy piasek. W takim stylu utrzymano ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz place zabaw dla dzieci. Inwestor zaplanował na osiedlu dwa place zabaw dla najmłodszych z unikalnym torem wodnym.

Przyjęto zasadę naturalistycznego kształtowania urządzeń zabawowych z wykorzystaniem naturalnych kolorów i materiałów: drewna czy lin. Strefa pomiędzy placami, a oknami mieszkań posiada pasy zieleni o różnej wysokości. W rejonie placów zabaw zapewniono powierzchnie biologicznie czynne do swobodnej zabawy oraz wysokie drzewa dające cień. Dla dorosłych będzie zainstalowana terenowa siłownia. Projekt został przygotowany przez Grupę 5 Architekci.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych