Zielone światło dla drugiego etapu Atal Residence

Atal uzyskał pozwolenie na budowę drugiego etapu Atal Residence na krakowskim Zabłociu. W drugiej fazie projektu znajdzie się 77 apartamentów od dwóch do czterech pokoi oraz metraży od 37,12 do 105,84 mkw., jak i 5 lokali usługowych.

Autor: housemarket.pl 30 listopada 2016 12:34

W drugim etapie Atal Residence cena za mkw. wynosi od 7 300 złotych brutto. Do każdego z mieszkań przynależeć będzie balkon. W Atal Residence II zaplanowano również podziemny garaż oraz naziemne miejsca postojowe, które łącznie pomieszczą 56 samochodów.

Po uruchomieniu sprzedaży II etapu w listopadzie br. już ok. 17 lokali zostało zarezerwowanych. Tymczasem w I fazie projektu wolnych zostało mniej niż połowa mieszkań – mówi Mateusz Juroszek, wiceprezes Atal.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Krakowskie Zabłocie intensywnie się rozwija i zmienia swój charakter. To dzielnica o ogromnym potencjale, dzięki czemu staje się coraz bardziej prestiżowa i modna. W pierwszym etapie Atal Residence powstaje łącznie 227 lokali – w tym 224 apartamenty od dwóch do czterech pokoi i metrażach od 35,18 do 106,37 mkw. oraz 3 lokale usługowe. W tej części kompleksu także do każdego mieszkania przynależeć będzie balkon.

Atal, narastająco po trzech kwartałach 2016 roku osiągnął 450,5 mln zł skonsolidowanych przychodów, czyli o 147 proc. więcej niż przed rokiem. Atal od stycznia do września br. wypracował 89,8 mln zł zysku netto, czyli niemal 3 razy więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku.

Po trzech kwartałach tego roku Atal sprzedał na podstawie umów deweloperskich 1761 lokale – po uwzględnieniu rezygnacji. Jest to więcej niż – rekordowa jak dotąd – sprzedaż z całego ubiegłego roku (1689). Wzrosty sprzedaży w pierwszych trzech kwartałach dotyczyły każdego obsługiwanego rynku. Spółka na koniec września 2016 roku wydała 1260 lokali, przed rokiem było to 500. Oznacza to wzrost o 152 proc. rok do roku. Najwięcej przekazań miało miejsce w Krakowie, Warszawie oraz Wrocławiu.

W 2016 roku Atal wydał na zakup nowych gruntów ponad 93,8 mln złotych. Spółka zakupiła łącznie 6 działek w miastach, gdzie prowadzi dotychczasową działalność – Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław i Trójmiasto. Zsumowany potencjał PUM tych gruntów to 122 500 mkw.

Termin oddania do użytkowania przewidziano na drugi kwartał 2018 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych