Zielone Tarasy Beskidzka. Totalbud zawiesza wiechę

Stołeczna firma Totalbud osiągnęła stan surowy zamknięty budowanego przez nią warszawskiego budynku mieszkalnego i usługowego Zielone Tarasy Beskidzka.

Autor: HouseMarket.pl 06 września 2016 16:15

Czteropiętrowy obiekt zlokalizowany jest na Pradze-Południe przy skrzyżowaniu ulic Beskidzkiej i Łysogórskiej. Budynek mieści 32 mieszkania, trzy lokale komercyjne na parterze i 38 miejsc parkingowych w garażu podziemnym. Budynek zaprojektowała pracownia MWA Architekci, natomiast deweloperem jest Atrio Development.

Konstrukcja budynku jest nietuzinkowa, gdyż faluje ona kaskadowo. Pomiędzy piętrami nie zachodzi żadna konstrukcyjna powtarzalność. Budynek nie ma typowych pionów instalacyjnych i nie zachodzi w nim powtarzalność mieszkań w płaszczyźnie pionowej – każde jest inne. Ściany od zachodu i południa są proste, ale ściany wschodnia i północna to konstrukcyjna kaskada Tę interesującą koncepcję architektoniczną najlepiej oddaje fakt, iż parter ma 800 m², natomiast dach tylko 280 m² i na tym dachu muszą zmieścić się wszystkie piony i kominy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Przyszli właściciele mieszkań będą zapewne mieli sporo satysfakcji z atrakcyjnych tarasów tego budynku. Są one wyłożone płytkami, ale za odwodnieniem liniowym będzie tam też trawa, tak więc w sumie będzie to przyjemne i estetyczne miejsce do relaksu - komentuje Tomasz Sidorowicz, kierownik budowy z ramienia generalnego wykonawcy, firmy Totalbud.

Powierzchnia użytkowa mieszkań w tym obiekcie wynosi 1826 mkw. Wjazd do części podziemnej budynku będzie od ulicy Liwieckiej. Będzie się on odbywał po rampie, która zimą będzie podgrzewana i samoodśnieżająca.

Dla podkreślenia nowoczesności budynku na balkonach będą elementy ze stali nierdzewnej połączone ze szkłem. Zastosowanie dużych okien dające bardzo atrakcyjny efekt doświetlenia pomieszczeń w dużym stopniu podniesie walory estetyczne i funkcjonalne mieszkań. Tynki będą utrzymane w odcieniach bieli i szarości, a ich uzupełnieniem będą płytki klinkierowe.

Budowa Zielonych Tarasów Beskidzka rozpoczęła się 21 marca br., natomiast oddanie budynku do użytku wraz z pozwoleniem na użytkowanie zaplanowane jest na 28 lipca 2017 roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych