Zimowe budowy w Poznaniu. Deweloperzy opowiadają o postępach prac

Jak zima wpłynęła na realizację inwestycji budowlanych w Poznaniu i okolicach? Zaglądamy na place budów, by sprawdzić postępy prac wielkopolskich deweloperów.

Autor: Housemarket.pl 01 marca 2021 10:48

Pierwsze tygodnie 2021 roku są pełne wyzwań dla branży deweloperskiej. Cały czas bowiem nie ustępuje pandemia koronawirusa, a ponadto prawdziwie zimowa aura wymusza wprowadzenie dodatkowych środków ostrożności na budowach.

– Członkowie Oddziału Poznańskiego PZFD wyznaczają najwyższe standardy w relacjach klient-deweloper, ale także w zakresie procesu inwestycyjnego. Każda firma zrzeszona w związku dotrzymuje wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, zarówno w kontekście panującej pandemii koronawirusa,, jak i pory roku. Naszym know-how dzielimy się z całą branżą, jednocześnie zapraszając do członkostwa w PZFD, co przynosi wiele korzyści – mówi Andrzej Marszałek, prezes zarządu Oddziału Poznańskiego PZFD. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Duży, stabilny finansowo deweloper to zazwyczaj kilka jednocześnie realizowanych inwestycji. To wymaga z kolei doświadczenia oraz sprawnej logistyki i zarządzania.

- Obecnie prowadzimy kilka inwestycji, zarówno w Wielkopolsce jak i na terenie Zielonej Góry. W naszym regionie jest to Wilczak 20 w Poznaniu, Kleszczewo Park, Zielone Pobiedziska oraz Radosna IV w Zalasewie. I choć tegoroczna zima była wyjątkowo śnieżna i mroźna to nie zakładamy odstępstw od przyjętych harmonogramów. - mówi Krzysztof Kruszona, prezes zarządu spółki Agrobex.

- Grupa Quadro rozwija dwa poznańskie projekty: Piątkowska 103 i Rezydencja Winiary. W pierwszym z nich zamontowaliśmy stolarkę okienną, a w drugim trwają prace nad halą garażową, a następnie przystąpimy do budowy kolejnych kondygnacji – informuje Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development.

Kolejne poznańskie inwestycje rozwija Grupa Inwest. Deweloper rozpoczął realizację Wilda Corner oraz Horyzont Naramowice.

– Jesteśmy na etapie prac ziemnych – mówi Mateusz Glema z poznańskiego biura sprzedaży Grupy Inwest. Jeszcze wiosną ruszy budowa II etapu osiedla Nova Łacina. Inwestycja jest położona około 200 m od Galerii Posnania. 

Ogrody, Strzeszyn i okolice – tu się buduje

Zamieszkać w zachodniej części Poznania, obok Jeziora Strzeszyńskiego, Rusałka to marzenie wielu poznaniaków, którzy poszukują własnego M. Od Podolan, przez Strzeszyn, aż po Ogrody, powstają nowe inwestycje. I to powstają zgodnie z harmonogramami.

– Obecnie realizujemy budynek nr 9 na osiedlu Reduta Nowe Podolany. W przygotowaniu znajdują się 142 mieszkania, 2 lokale usługowo-handlowe, podziemna hala garażowa oraz komórki lokatorskie. Budowa znajduje się na zaawansowanym etapie, trwają prace związane z  wykańczaniem części wspólnych i montaż instalacji elektrycznej. Budynek jest właśnie ocieplany i malowany. Oddanie inwestycji nastąpi w III kwartale bieżącego roku - mówi Agata Nowaczyk z poznańskiego biura sprzedaży EBF Development. 

Z kolei na Osiedlu Rodzinne Podolany przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu deweloper Sky Investments realizuje inwestycję składająca się z mieszkań 2-poziomowych i domów z ogrodami. Całe osiedle składać będzie się z 9 szeregów lokali mieszkalnych. Aktualnie trwa budowa etapu II. W szeregu C powstaje 16 mieszkań dwupoziomowych o powierzchni ok. 76 i 79 m2. Każdy lokal posiada na ostatniej kondygnacji imponujący taras. Natomiast szereg F stanowić będzie 8 domów o powierzchni ok. 99 m2. Domy te zlokalizowane są na działkach o powierzchni od 252 do 448 m kw.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych