Złota 44 oczami Daniela Libeskinda

Złota 44 powstała z miłości do Warszawy - tymi słowami Daniel Libeskind, autor projektu luksusowego apartamentowca podsumował oddaną do użytku inwestycję.

Autor: HouseMarket.pl 14 marca 2017 11:29

Jak przyznał Daniel Libeskind podczas uroczystego otwarcia Złotej 44, oddanie do użytku warszawskiego projektu jest dla niego wyjątkowym wydarzeniem.

- Warszawa, jaką pamiętam z młodości, to komunistyczny konformizm - wspominał architekt. - Kiedy po latach odwiedziłem Polskę, zobaczyłem miasto w nowym świetle: odrodzone, otwarte na mieszkańców. Taka też jest Złota 44.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak zapewnia autor projektu najwyższej wieży mieszkalnej w Unii Europejskiej, Złota 44 ma oddawać ducha Polski, nie poddawać się naciskom i wyrażać wolność.

- Apartamentowiec ma godnie reprezentować Warszawę i jej mieszkańców na całym świecie - podsumował Daniel Libeskind.

Z okazji otwarcia Złota 44 stała się tymczasową galerią sztuki współczesnej – w głównym lobby polskiej publiczności po raz pierwszy zaprezentowane zostały szkice Daniela Libeskinda. Wystawa będzie otwarta dla zwiedzających w dniach 17–19 marca w godzinach 10:00–20:00.

W dobrym stylu

Złota 44 to nie tylko unikalna bryła pełna apartamentów. Architekt i inwestorzy - firma BBI Development i amerykański fundusz Amstar - zadbali o najwyższą jakość przestrzeni wspólnych. Luksusowe lobby wejściowe apartamentowca, zaprojektowane przez Daniela Libeskinda, liczy ponad sześć metrów wysokości i jest przestrzenią publiczną łączącą budynek z miastem i mieszkańcami. Na parterze wieżowca znajduje się piwniczka do starzenia win wraz z pokojem do degustacji oraz blisko 1000 mkw. najwyższej klasy przestrzeni handlowo-usługowej.

Ósme piętro o powierzchni 1800 metrów to największa rezydencjalna prywatna przestrzeń sportowo-rekreacyjna w Europie Środkowej. Zaprojektowane przez renomowaną londyńską pracownię Woods Bagot, jest przykładem zastosowania nowoczesnych i promujących zdrowy tryb życia rozwiązań, jakich dotąd nie oferował żaden luksusowy apartamentowiec w Polsce.

25-metrowy basen, spa, w pełni wyposażona siłownia, sala fitness, sala kinowa z symulatorem do gry w golfa, pokój zabaw dla dzieci czy salon i sala konferencyjna dadzą mieszkańcom możliwość aktywnego spędzania czasu, relaksu lub kameralnego spotkania biznesowego tuż za progiem własnego apartamentu. Do dyspozycji właścicieli oddany zostanie także 400-metrowy zewnętrzny zielony taras z jacuzzi.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych