Złota 44 zaskoczy nie tylko mieszkańców

"Być jak Daniel Libeskind" – to tytuł wystawy szkiców architektonicznych Daniela Libeskinda, które z okazji uroczystego otwarcia budynku Złota 44 i przyjazdu architekta do Polski będzie można podziwiać w lobby budynku.

Autor: HouseMarket.pl 10 marca 2017 15:49

W dniach 17-19 marca inwestorzy najwyższego w Unii Europejskiej apartamentowca, firma BBI Development S.A. oraz międzynarodowy fundusz inwestycyjny AMSTAR, zapraszają do lobby budynku, w którym zostaną wystawione prace wirtuoza współczesnej architektury i zarazem autora projektu Złotej 44.

- Chcemy przybliżyć zarówno wytrawnym koneserom jak i amatorom sztuki twórczość jednego z najwybitniejszych artystów i architektów o polskich korzeniach, autora światowych ikon architektonicznych takich, jak Muzeum Żydowskie w Berlinie, Imperial War Museum w Manchesterze, a także Złota 44. Szkice, które mamy przyjemność zaprezentować to artystyczny zapis twórczego procesu artysty – architekta - powiedział Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development S.A..

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dzisiaj rysunek architektoniczny awansował do rangi sztuki, nie jest jedynie technicznym narzędziem wsparcia procesu projektowego, lecz trafia do galerii sztuki współczesnej i jest traktowany na równi z obrazami, rzeźbami czy instalacjami wideo. Jak mówi o wystawie kurator, Michał Suchora, jej tytuł nie bez powodu nawiązuje do filmu Spike’a Jonze’a „Być jak John Malkovich”, w którym główny bohater w swoim biurze przypadkowo odkrywa tunel prowadzący prosto do umysłu aktora Johna Malkovicha. Podobne wrażenie może odnieść widz odwiedzający zaprezentowaną w lobby budynku Złota 44 wystawę szkiców Daniela Libeskinda. Kolekcja kilkunastu imponujących prac jest rodzajem klucza pozwalającego na wejście do intymnego świata jednego z najważniejszych twórców XX i XXI wieku. Artysta w młodości swoją przyszłość wiązał z muzyką – dziś światowi krytycy w swoich recenzjach podkreślają właśnie muzykalność i melodyjność w swobodzie z jaką twórca kształtuje przestrzeń.

Kolekcja prac zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym w imponująco wyrzeźbionym lobby o wysokości 6 metrów, zaprojektowanym przez Daniela Libeskinda, które jest zwieńczeniem prac nad projektem, a także niezwykłą przestrzenią publiczną łączącą budynek z otoczeniem - z miastem i mieszkańcami.

Wystawa będzie czynna w dniach 17-19 marca b.r. w godzinach:

piątek,  17 marca, godz. 10.00 - 20.00
sobota, 18 marca, godz. 10.00 – 20.00
niedziela, 19 marca, godz. 10.00 – 20.00

Wstęp wolny.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych