Zobacz inteligentny dom zlokalizowany w malowniczej okolicy

Smart House to nowoczesny dom o minimalistycznej formie architektonicznej, który został wyposażony w liczne systemy inteligentnego sterowania. Kontrastowa, czarna, odbijająca światło bryła została wizualnie złagodzona drewnianymi panelami, które nawiązują do otaczającego lasu.

Autor: housemarket.pl 04 kwietnia 2018 10:10

Projekt domu Smart House przygotowała pracownia BXBstudio Bogusław Barnaś. Jego powierzchnia liczy 516 mkw. 

Smart House to budynek o minimalistycznej formie architektonicznej, wyposażony w liczne systemy inteligentnego sterowania. Horyzontalna bryła budynku, posadowiona na styku dwóch przestrzeni – otwartej polany i młodego lasu mieszanego, rozgranicza działkę na strefę wejściową: północno-wschodnią, oraz strefę dzienną: południowo-zachodnią.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przeszklony parter budynku integruje strefę dzienną domu z otaczającą przyrodą. Nadaje tym samym transparentności dla mocno zarysowanej horyzontalnej, czarnobiałej formy architektonicznej. Biały i transparentny parter mieści przestrzenie techniczne, część dzienną, gabinet oraz łączy się z przyległym do domu tarasem. Na piętrze budynku zaplanowano część prywatną.

Szkliste panele elewacyjne odbijają światło i definiują transparentny charakter domu. Fasada zachodnia jest mocno przeszklona, dzięki czemu otwiera wnętrze piętra na przepiękny widok. Zastosowane materiały łączą się z otaczającym krajobrazem. Bryła biała nawiązuje do jasnych pni okolicznych brzóz. Kontrastowa, czarna, odbijająca światło bryła piętra, została zmiękczona wertykalnymi drewnianymi panelami, które bezpośrednio nawiązują do otaczającego lasu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych