Zobacz OVO Wrocław od środka

Ma dziewięć kondygnacji i 25 metrów wysokości. Ten nowoczesny obiekt typu mixed use jest już gotowy. W oryginalnej bryle mieści się wiele funkcji.

Autor: HouseMarket.pl 03 sierpnia 2016 16:02

Futurystyczna wizja OVO Wrocław łączy apartamenty, biura i hotel DoubleTree by Hilton Wroclaw, jak również restaurację, kawiarnie, centrum fitness z basenem, spa oraz inne marki, których oferta będzie dostępna na zielonym patio.

– To kwintesencja miejskiego życia. Połączenie różnych funkcji w tak nowoczesny sposób czyni OVO Wrocław obiektem unikatowym, nie tylko w skali Polski, lecz również Europy – mówi Shuckie Ovadiah, jeden z inwestorów i CEO OVO Wrocław.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Elementem koncepcji jest także pełna dostępność usług. Z oferty hotelu DoubleTree by Hilton będą mogli skorzystać zarówno goście hotelu, jak i mieszkańcy apartamentów czy właściciele biur OVO Wrocław. Do dyspozycji będzie również room service czy obsługa concierge’a.

– OVO Wrocław jest dowodem na to, że dobry projekt, lokalizacja oraz znakomicie dobrana oferta gwarantują sukces inwestycji – mówi Ron Ben Shahar, partner Angel Poland Group, jeden z inwestorów OVO Wrocław.

OVO Wrocław to futurystyczny kompleks zaprojektowany przez paryską pracownię GSARCH-Gottesman Szmelcman.

- Skupiliśmy się na projekcie budynku mieszczącego wiele funkcji w nowoczesny sposób. Poza hotelowymi udogodnieniami, takimi jak miejsca spotkań czy sala konferencyjna, wprowadziliśmy lokale handlowo-usługowe, gastronomiczne, centrum fitness z basenem i SPA, biura oraz szeroki wybór apartamentów różnej wielkości, w tym penthousy - mówi Asaf Gottesman, architekt koncepcyjny OVO Wrocław i jeden z inwestorów. - Ważnym elementem było stworzenie wewnętrznego patio, które miało sprawić, że OVO będzie dostępne dla całego miasta.

Apartamenty i penthouse'y

Na najwyższym piętrze OVO Wrocław znajduje się 26 penthouse’ów. Każdy z nich ma przestronny taras – największy o powierzchni 250 mkw., a także panoramiczne (od podłogi do sufitu) okna. Na czwartym, piątym i szóstym piętrze znajduje się 168 apartamentów, o wysokości nawet do trzech metrów. W tej chwili mieszkańcy otrzymali klucze i rozpoczęli już wykańczanie pomieszczeń.

Parter i otwarte patio

Charakterystycznym elementem OVO Wrocław jest wewnętrzne, ogólnodostępne zielone patio. Jest tu OVO Bar & Restaurant, do którego można wejść m.in. przez taras, jak również butiki, kawiarnie, steak house, wine bar i inne marki.

Po ścianie oddzielającej kompleks od gmachu Pocztu Głównej zaczyna wspinać się bluszcz.

– Patio będzie otwartym miejscem spotkań i wydarzeń kulturalnych. Dzięki niemu OVO Wrocław stanie się dostępny dla wszystkich mieszkańców miasta – dodaje Shuckie Ovadiah.

Na parterze znajduje się lobby części biurowej i apartamentowej OVO Wrocław, a także recepcja i lobby hotelu DoubleTree by Hilton Wroclaw. Tutaj jest też otwarta kuchnia, w której będą serwowane, wśród wielu dań.

Znajduje się w nim siedem sal konferencyjnych, które oddzielają od siebie mobilne ściany. Dzięki temu przestrzeń można różnie zaaranżować, w zależności od potrzeb kongresu, konferencji lub spotkania biznesowego.

Co jest pod ziemią?

OVO Wrocław ma dwie kondygnacje podziemne. Na poziomie -2 będzie główna kuchnia hotelowej restauracji (dania będzie tu przygotowywać 50 osób). Na poziomie -1 jest centrum fitness z basenem i saunami, prowadzone przez prestiżowego operatora Holmes Place oraz Spa.

Natomiast należąca do hotelu sala balowa zajmuje po części obie podziemne kondygnacje, ponieważ jej wysokość to aż sześć metrów. Ma powierzchnię 317 mkw. i można w niej organizować m.in. konferencje i wystawne wesela. Nie brakuje tu oryginalnych rozwiązań. Sala jest wykończona w okładzinie corianowej (jak elewacja OVO Wrocław), a na suficie są wyspy świetlne, które przypominają swoim kształtem wulkany.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych