Czerwone światło dla sprzedaży gruntu obok Pałacu Kultury

Sąd na wniosek stołecznego ratusza ustanowił zakaz sprzedaży działki pod dawnym adresem ul. Chmielnej 70 – poinformowała w środę prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Autor: PAP 08 września 2016 09:38

Chodzi o grunt obok Pałacu Kultury zreprywatyzowany w okolicznościach budzących wielkie kontrowersje. Postanowienie, jak wynika z pisma zamieszczanego na Twitterze przez prezydent stolicy, wydał Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia w Warszawie.

Napisano w nim, że sąd postanowił o ustanowieniu „zakazu rozporządzania i obciążania” nieruchomości przy Pałacu Kultury do czasu zakończenia postępowania wytoczonego przez miasto o „uzgodnienie treści księgi wieczystej z rzeczywistym stanem prawnym”.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ponadto w księdze wieczystej działki ma się znaleźć ostrzeżenie o roszczeniu miasta dotyczącym „usunięcia niezgodności” między stanem prawnym działki ujętym w księdze wieczystej a rzeczywistym stanem prawnym dotyczącym tej nieruchomości.

Jak napisano w uzasadnieniu postanowienia, okoliczności i dokumenty przedstawione przez miasto „uprawdopodobniają” zarówno roszczenie, jak i udzielenie zabezpieczania. Wskazują one, jak zaznaczono, że minister finansów wszczął postępowanie administracyjne w stosunku do działki przy Pałacu Kultury w sprawie zastosowania ustawy z 1968 r. o dokonywaniu w księgach wieczystych wpisów na rzecz Skarbu Państwa w oparciu o międzynarodowe umowy o uregulowaniu roszczeń finansowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych