Dzika reprywatyzacja w Warszawie pod lupą prokuratury

Prowadzonych jest kolejnych kilkadziesiąt śledztw w sprawie dzikiej reprywatyzacji w stolicy - poinformował minister sprawiedliwości-prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Autor: PAP 12 października 2016 13:39

- Analiza, która została przeprowadzona w prokuraturze warszawskiej, doprowadziła do podjęcia decyzji o prowadzeniu kilkudziesięciu kolejnych śledztw - powiedział Ziobro.

Dodał, że przeanalizowano wszelkie sprawy wyłudzeń nieruchomości, w tym wielu dziesiątek kamienic w stolicy, które to sprawy w ostatnich latach zamieciono pod dywan. - Śledztwa mają na celu przywrócić wiarę w sprawiedliwość - powiedział. Wspomniał o ludziach, którzy byli wyrzucani na bruk z kamienic, często przez ludzi, którzy weszli w ich posiadanie - do czego tak naprawdę żadnego prawa posiadać nie powinni.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

We wrześniu na polecenie Ziobry powołano łącznie trzy zespoły prokuratorskie do spraw warszawskiej reprywatyzacji: w prokuraturach regionalnych - wrocławskiej i warszawskiej oraz w Prokuraturze Krajowej.

Rząd pracuje nad sprawą reprywatyzacji - powiedział w prezes PiS Jarosław Kaczyński. Propozycja dotycząca tej kwestii powstała w Ministerstwie Sprawiedliwości - poinformował.

We wrześniu swój projekt tzw. dużej ustawy reprywatyzacyjnej złożyła Platforma Obywatelska. Projekt zakłada zakończenie handlu roszczeniami. O odszkodowania będą mogli domagać się tylko prawowici właściciele lub ich spadkobiercy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych