Godzina policyjna? Na razie nie ma takich planów

W tej chwili nie ma planów wprowadzenia godziny policyjnej, mamy nadzieję, że te obecne restrykcje, wprowadzone na razie do 9 kwietnia, wystarczą - powiedział we wtorek zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.

Autor: PAP 30 marca 2021 11:36

Fogiel był pytany w programie "Tlit WP" w Wirtualnej Polsce, czy w związku z obecną sytuacją epidemiczną możliwe jest wprowadzenie godziny policyjnej jeszcze przed świętami wielkanocnymi.

"W tej chwili takich planów nie ma, mówił o tym jasno minister zdrowia, mamy nadzieję, że te obecne restrykcje, które są wprowadzone na razie do 9 kwietnia (...) wystarczą. I nie dość, że nie trzeba będzie wprowadzać dalej idących, to będzie można powiedzieć, że np. z czegoś się wycofujemy" - powiedział Fogiel.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dopytywany, co musiałoby się stać, aby wprowadzić stan nadzwyczajny odparł, że musiałaby być jednoznaczna rekomendacja Rady Medycznej oraz następnie stosowne decyzje rządu i parlamentu.

"Jeżeli będzie rzeczywiście sytuacja wymagała wprowadzenia stanu nadzwyczajnego, to takie decyzje będą podejmowane. Na razie jest zbyt wcześnie, żeby o tym mówić" - podkreślił Fogiel.

W związku z nasileniem się epidemii koronawirusa, od soboty do 9 kwietnia obowiązują dodatkowe zasady bezpieczeństwa. Zamknięte są przedszkola i żłobki (opieka będzie tylko dla dzieci osób zaangażowanych bezpośrednio w walkę z epidemią m.in. personelu medycznego), nieczynne są wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowalne, salony fryzjerskie i kosmetyczne. W placówkach handlowych, na targu lub poczcie obowiązują nowe limity osób. 1 osoba może przebywać na 15 m2 - w sklepach do 100 m2; 1 osoba może przebywać na 20 m2 - w sklepach powyżej 100 m2. W miejscach kultu religijnego obowiązuje nowy limit osób - na 1 osobę musi przypadać 20 m2. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych