Kodeks budowlany coraz bliżej uchwalenia

Nowa wersja Kodeksu urbanistyczno-budowlanego zostanie opublikowana w drugim kwartale tego roku. Na trzeci kwartał planowane jest skierowanie wszystkich projektów związanych z kodeksem do Sejmu.

Autor: HouseMarket.pl 07 kwietnia 2017 10:57

– Naszym dziedzictwem i dobrem jest przestrzeń. Często dostrzegają to ci, którym zabudowuje się okolicę miejsca zamieszkania. O przestrzeń musimy dbać i ją zabezpieczać. Nie możemy dopuścić, żeby zabudowa rozlewała się w sposób niekontrolowany. Kodeks urbanistyczno-budowlany jest spełnieniem nadziei samorządów, środowiska budowlanego i inwestorów. Wielokrotnie przez lata powtarzano, że należy usunąć inwestorski tor przeszkód i dziś dajemy dowód na to, że to jest możliwe – twierdzi minister Andrzej Adamczyk.

Projekt kodeksu urbanistyczno-budowlanego jest już po pogłębionych konsultacjach publicznych. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa opublikuje nową wersję kodeksu, przepisy wprowadzające kodeks i projekty ustaw okołokodeksowych jeszcze w drugim kwartale br. W trzecim kwartale br. planowane jest skierowanie wszystkich projektów związanych z kodeksem do Sejmu RP.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych