Komisja rekomenduje odrzucenie projektu PO w sprawie reprywatyzacji w Warszawie

Odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ustawy autorstwa posłów PO, który dotyczy reprywatyzacji w Warszawie - zarekomendowała w czwartek sejmowa komisja ustawodawcza.

Autor: PAP 26 stycznia 2017 14:02

Wniosek o odrzucenie projektu złożył poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Poparło go 14 posłów, dziewięciu było przeciw, a dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Mularczyk mówił na posiedzeniu komisji m.in., że projekt PO jest wyrywkowy. Stwierdził, że regulacje dotyczące reprywatyzacji powinny dotyczyć całego kraju, a nie tylko Warszawy. Z kolei poseł PO Marcin Kierwiński podkreślał, że były już takie wyrywkowe ustawy - np. w sprawie mienia zabużańskiego. Zaznaczył, że projekt Platformy dotyczy tylko Warszawy, ponieważ tzw. dekret Bieruta obowiązywał tylko w stolicy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Projekt dotyczy kompleksowego uregulowania praw do nieruchomości na terenie Warszawy, zasad i zakresu ustanowienia użytkowania wieczystego nieruchomości, wypłaty odszkodowań i rekompensat oraz uporządkowania wszelkich innych roszczeń byłych właścicieli nieruchomości warszawskich, którzy na mocy tzw. dekretu Bieruta zostali pozbawieni prawa własności nieruchomości, lub ich spadkobierców.

Projekt o uregulowaniu praw do nieruchomości na terenie miasta stołecznego Warszawy został złożony przez posłów PO na początku września ub. roku.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych