Nowe wzory wniosków budowlanych

Od 17 grudnia 2016 r. obowiązują nowe wzory: wniosku o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę, zgłoszenia budowy i przebudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane oraz decyzji o pozwoleniu na budowę lub rozbiórkę.

Autor: HouseMarket.pl 16 grudnia 2016 16:15

Nowe wzory zostały trzy miesiące temu rozesłane przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa do wszystkich samorządów. Resort budownictwa przygotował także przykładowo wypełnione wzory, dostępne w wersji edytowalnej na www.mib.gov.pl.

Rozporządzenie ministra infrastruktury i budownictwa z 24 sierpnia 2016 r. w sprawie wzorów: wniosku o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę, zgłoszenia budowy i przebudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego, oświadczenia o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, oraz decyzji o pozwoleniu na budowę lub rozbiórkę wychodzi naprzeciw oczekiwaniom społecznym - wzory wniosków będą maksymalnie uproszczone oraz bardziej czytelne.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ponadto realizuje ono uwagi Najwyższej Izby Kontroli dotyczące uwzględnienia we wzorze decyzji o pozwoleniu na budowę miejsca na wpisanie stron postępowania.

Ministerstwo przypomina, że do wniosku o pozwolenie na budowę lub rozbiórkę oraz zgłoszenia budowy lub przebudowy budynku mieszkalnego jednorodzinnego złożonego przed dniem wejścia w życie rozporządzenia stosuje się przepisy dotychczasowe.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych