Reprywatyzacja w Warszawie ciągle na topie

Rodzina wiceprezydenta Warszawy Witolda Pahla w ramach procesów reprywatyzacji otrzymała zwrot pięciu nieruchomości w centrum stolicy oraz odszkodowanie w wysokości 1,2 mln zł – powiedział w piątek poseł PiS Jacek Sasin.

Autor: PAP 09 grudnia 2016 15:28

- Mamy informację, że rodzina pana wiceprezydenta Pahla w tym procesie reprywatyzacji warszawskiej bardzo aktywnie uczestniczy – powiedział Sasin na konferencji prasowej Sasin.

- Mamy informacje mówiące o tym, że w ramach reprywatyzacji rodzina wiceprezydenta Pahla otrzymała zwrot pięciu nieruchomości w Warszawie. Otrzymała również 1,2 mln zł odszkodowania za te nieruchomości, które nie mogą być zwrócone w naturze – dodał.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Stwierdził, że zadaje to kłam informacjom przekazywanym wcześniej przez wiceprezydenta Pahla oraz Platformę Obywatelską, która – mówił Sasin – przedstawiła Pahla jako osobę niezwiązaną z procesem reprywatyzacji w Warszawie.

Zdaniem Sasina decyzje dotyczące rodziny Pahla, które zapadły w warszawskim samorządzie, powodują ewidentny konflikt interesów. Poseł PiS wezwał PO, żeby rozwiązała problem reprywatyzacji w Warszawie.

- Problem warszawskiej reprywatyzacji i nieprawidłowości w tym procesie, nie został w dalszym ciągu, mimo zapowiedzi ze strony PO, rozwiązany – powiedział.

Dodał, że w dalszym ciągu nie ma przeprowadzono zapowiedzianego przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz audytu ws. reprywatyzacji, a władze stolicy nie współpracują w odpowiedni sposób z organami ścigania. Dowodem tego – powiedział Sasin – jest nieprzekazanie w terminie na żądanie prokuratury informacji dotyczących nieprawidłowości, jakie miały miejsce w procesie reprywatyzacji.

- Widać wyraźnie, że toczy się gra pozorów, że samorząd warszawski nie jest w żaden sposób zainteresowany, żeby ten proceder ukrócić i żeby wyjaśnić nieprawidłowości, które miały miejsce w poprzednim czasie – powiedział poseł PiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych