Siedem osób podejrzanych o oszustwo kredytowe. Jest akt oskarżenia

Akt oskarżenia przeciwko siedmiu osobom podejrzanym o oszustwo kredytowe na szkodę jednego z banków, posłużenie się sfałszowanymi dokumentami oraz pranie brudnych pieniędzy skierowała do poznańskiego sądu okręgowego Prokuratura Regionalna w Poznaniu.

Autor: PAP 07 lipca 2017 09:59

Prokuratura poinformowała w czwartek, że sprawa dotyczy kredytu otrzymanego przez stworzoną przez oskarżonych spółkę na zakup od jednego z mieszkańców Poznania trzech nieruchomości wraz z obiektami hotelowymi, położonych na terenie województwa wielkopolskiego.

Łączna wartość transakcji wynosiła 12,5 mln zł, wysokość kredytu - 8 mln 750 tys. zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"W celu uzyskania kredytu, osoby reprezentujące spółkę przedłożyły sfałszowane dokumenty w postaci m.in. potwierdzenia dokonania przelewów na łączną kwotę 3 mln 750 tys. zł tytułem wniesienia wkładu własnego. W przestępczy proceder zaangażowany był również mężczyzna sprzedający obiekty hotelowe, który niezgodnie z prawdą potwierdził otrzymanie zaliczki" - podała prokuratura.

W trakcie śledztwa ustalono też, że wartość nieruchomości, które stanowiły przedmiot transakcji, została zawyżona o 1,4 mln zł. Sprawcy uzgodnili, że tę kwotę sprzedający przekaże pomysłodawcom przestępczego procederu.

Dwóch podejrzanych przyznało się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyło obszerne wyjaśnienia. Pozostali sprawcy nie przyznali się do winy.

Zarzucane oskarżonym przestępstwa są zagrożone karą do 10 lat więzienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych