Soboń: nie planujemy zmian podatkowych w 2023 r.

Po zakończeniu prac nad obecną reformą nie planujemy ani w tym roku, ani w roku 2023 dalszych zmian podatkowych - poinformował w środę wiceminister finansów Artur Soboń.

Autor: PAP 06 kwietnia 2022 14:23

Przedstawiciel MF pytany był w środę w gazeta.pl o to, "ile razy można zmieniać system podatkowy w ciągu roku".

"Ile razy można zmieniać? Nie będziemy więcej. Poza tą dużą zmianą, którą teraz procedujemy systemowo, w wielu obszarach, antybiurokratyczną, ułatwiającą (...) nie planujemy nie tylko w tym roku, ale także na rok '23 żadnych dodatkowych zmian podatkowych" - powiedział Artur Soboń.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W poniedziałek Ministerstwo Finansów poinformowało, że zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie zmian w podatku PIT.

Zgodnie z zaproponowanymi przez resort finansów rozwiązaniami, od 1 lipca tego roku ma zostać obniżona dolna stawka PIT z 17 proc. do 12 proc., zlikwidowana zostanie tzw. ulga dla klasy średniej, a przedsiębiorcy będą mogli wyłączyć składki na ubezpieczenie zdrowotne z podstawy opodatkowania. W projekcie ustawy zapisano także powrót do wspólnego rozliczenia z dzieckiem w przypadku samotnych rodziców oraz zwiększenie kwoty zarobków, jakie może osiągnąć dziecko bez utraty preferencji podatkowych przez rodziców (z 3089 zł do 16 061,28 zł w 2022). 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych