Soboń: zmiany w podatkach będą miały charakter powszechny a nie selektywny

Zmiany w podatkach będą miały charakter powszechny a nie selektywny. Obejmą zarówno podatników na skali, jak i przedsiębiorców rozliczających się w inny sposób – powiedział PAP w środę wiceminister finansów Artur Soboń.

Autor: PAP 24 marca 2022 09:17

"Zmiany w podatkach będą miały charakter powszechny, a nie selektywny" - powiedział PAP w środę minister finansów Artur Soboń.

Pytany, czy to oznacza, że zniknie ulga dla klasy średniej, stwierdził, że ulga dla klasy średniej nie miała charakteru powszechnego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Zmiany obejmą zarówno podatników na skali, jak i przedsiębiorców rozliczających się w inny sposób" - powiedział także Artur Soboń.

W rozmowie z PAP zastrzegł, że zmiany będą albo pozytywne dla podatników, albo neutralne, bo tylko takie zmiany mogą być wprowadzane w trakcie roku podatkowego.

Wcześniej na swoim profilu na Twitterze Artur Soboń zapowiedział, że propozycje zmian w PIT zostaną przedstawione w czwartek.

"Jutro rano pokażę opinii publicznej i przekażę do konsultacji społecznych zmiany w PIT. Dialog ten traktuję serio i czekam na uwagi, bez których nie będzie dobrego projektu. W czwartek zapraszam księgowych i doradców podatkowych, w piątek przedsiębiorcy, pracodawcy, dostawcy IT" - napisał na swoim profilu na Twitterze Soboń.

W Ministerstwie Finansów trwają prace nad zmianami w podatkach dochodowych, które mają poprawić niektóre rozwiązania wprowadzone od początku roku w ramach podatkowej części Polskiego Ładu, która weszła w życie 1 stycznia. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł. Jednocześnie znikła ulga umożliwiająca odliczanie od podatku części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych