SSBB poszuka ratunku w Trybunale Praw Człowieka

Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu zapowiada działania prawne przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka.

Autor: HouseMarket.pl 14 września 2016 12:23

- Stowarzyszenie pragnie wyrazić swoje głębokie rozczarowanie projektem Ustawy o zasadach zwrotu niektórych należności wynikających z umów kredytu i pożyczki – twierdzi Arkadiusz Szcześniak ze Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.

Zdaniem organizacji przyjęcie tego projektu może doprowadzić do naruszenia Konstytucji RP oraz postanowień Konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności, której stroną jest Rzeczpospolita Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W razie naruszenia jej przepisów będziemy zmuszeni do podjęcia określonych działań prawnych przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka, co może doprowadzić do nałożenia na Rząd Polski obowiązku wprowadzenia rozwiązania systemowego, jak też narazić Skarb Państwa na odszkodowania za wprowadzone regulacje prawne naruszające prawa osób posiadających kredyty powiązane z walutą – zapowiada Arkadiusz Szcześniak.

Według członków stowarzyszenia, projekt w obecnie zaproponowanym kształcie nie rozwiązuje w jakikolwiek sposób problemu, jakim pozostają w polskim porządku prawnym kredyty powiązane z walutą frank szwajcarski, euro czy jen.

- Pragniemy zwrócić uwagę Prezydenta RP, Prezesa Rady Ministrów i pozostałych Jej członków (wraz z urzędnikami w podległych im urzędach centralnych), posłów i senatorów, jak również całemu środowisku sędziowskiemu w Polsce, że problem ten ma charakter systemowy – dotyczy co najmniej miliona obywateli Rzeczpospolitej Polskiej i co najmniej 500 tysięcy nieruchomości – podkreśla Arkadiusz Szcześniak.

 Pełna treść stanowiska SSBB w multimediach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

MULTIMEDIA

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych