Udogodnienia dla użytkowników wieczystych w Gdańsku

Użytkownicy wieczyści w Gdańsku mogą ubiegać się o bonifikatę opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego oraz o zmianę terminu opłaty.

Autor: HouseMarket.pl 31 stycznia 2017 10:22

Zgodnie z Ustawą o gospodarce nieruchomościami, każdy użytkownik wieczysty zobowiązany jest do wniesienia opłaty rocznej z tytułu użytkowania gruntu do 31 marca każdego roku. Jednak, zgodnie z zarządzeniem prezydenta Gdańska, na uzasadniony wniosek użytkownika, złożony nie później niż 14 dni przed upływem terminu płatności, istnieje możliwość ustalenia innego terminu zapłaty opłaty rocznej za 2017 rok.

Jak informuje gdański magistrat, alternatywny termin wniesienia opłaty nie może przekroczyć danego roku kalendarzowego i uzależniony jest od wysokości opłat ciążących na użytkownikach wieczystych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dla użytkowników wieczystych zobowiązanych do wnoszenia opłat rocznych w kwocie od 101 zł do 30 tys. zł, ustala się termin zapłaty do 30 czerwca 2017 r.

Dla użytkowników wieczystych zobowiązanych do wnoszenia opłat rocznych w kwocie ponad 30 tys. zł, ustala się termin zapłaty do 30 września 2017 r.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych