10 najchętniej czytanych wiadomości lutegoHouseMarket.pl - 29 lutego 2016 16:58


Przypominamy 10 tekstów portalu HouseMarket.pl, które cieszyły się największym zainteresowaniem czytelników w lutym 2016 r.

1. Statuetki Housemarket Silesia Awards 2016 przyznane!

Nagrody Housemarket Silesia Awards 2016 przyznane. Statuetki w siedmiu kategoriach trafiły do rąk zwycięzców podczas uroczystej Gali w katowickim Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Podczas gali wręczone zostały także tytuły w plebiscycie „Inwestycja na medal”, organizowanym przez Dziennik Zachodni. Gala była zwieńczeniem pierwszej edycji konferencji Housemarket Forum Silesia 2016.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

2. Home staging, czyli jak szybko sprzedać mieszkanie

Istotna jest harmonijna kolorystyka i brak osobistych przedmiotów takich jak rodzinne zdjęcia. Wnętrze ma być uniwersalne. Każdy musi się w nim czuć dobrze. Trochę jak w hotelu. Aranżacją mieszkań według tych zasad zajmuje się home stager.

3. Harvest Legal House alarmuje: kredyty we frankach nie muszą być walutowymi

Banki udzielały kredyty oparte na LIBOR, a zabezpieczały je CIRS-ami gwarantującymi im stopę procentową WIBOR. To może podważać tezę o ważności klauzul indeksacyjnych - alarmuje w oficjalnym piśmie kierowanym m.in. do prezydenta Andrzeja Dudy Barbara Garlacz, radca prawny w kancelarii Harvest Legal House.

4. Dom na wydmach. Szklany parter dźwiga masywny dach

Parter obiektu w ogóle nie ma tradycyjnych ścian. Jest całkowicie szklany. Dźwiga wielki i skomplikowany geometrycznie dach pełen okien. Nocą, gdy zapalą się światła wygląda jak lampion.

5. Osiedle Nowe Żerniki, czyli wizytówka Europejskiej Stolicy Kultury 2016

Samowystarczalna dzielnica powstaje dzięki temu, że miasto buduje infrastrukturę, a mieszkania deweloperzy: Atal, Profit Development, Archicom, Osiedle Rodzinne i Vantage Development.

6. Prawo barierą dla inwestycji w mieszkania na wynajem

Ustawa o ochronie praw lokatorów jest w Polsce zbyt restrykcyjna. Odstrasza to inwestorów mieszkań na wynajem. Zgodzili się z tym wnioskiem uczestnicy sesji „Mieszkalnictwo: Kupić czy wynająć? Nowa perspektywa dla deweloperów, alternatywa dla Kowalskiego”, która odbyła się podczas Housemarket Forum Silesia w Katowicach.

7. Bunscha Park – osiedle z leczniczym mikroklimatem i galerią handlową

Na krakowskim osiedlu będzie można oddychać morskim powietrzem. Powstaną tam wytwarzające leczniczy mikroklimat gradiernie. Zaaranżowaną w naturalny morski pejzaż zieleń utworzą rośliny poprawiające samopoczucie.

8. Sesja inauguracyjna Housemarket Forum Silesia - zobacz zdjęcia

Prognozy rozwoju i trendy na rynku mieszkaniowym na Śląsku i w Polsce to główny temat sesji inauguracyjnej Housemarket Forum Silesia 2016. Zobacz zdjęcia z wydarzenia.

9. Tekstylia z motywem domku hitem wnętrz

Wystarczyła dekada, by tapety i tekstylia z graficznym printem, czy dodatki z charakterystycznym motywem domku na stałe zagościły we wnętrzach na całym świecie.

10. Bastion Wałowa: LC Corp broni przed krytyką inwestycji w Gdańsku

Niektórzy gdańszczanie uważają, że Bastion Wałowa oszpeci teren zwany Młodym Miastem. Leszek Czarnecki odpowiada, że mieszkania są już w sprzedaży i cieszą się popularnością. Prezydent Gdańska zaprasza LC Corp na rozmowę.