1 mld zł na programy wspierające osoby z niepełnosprawne. Dodatkowe działania związane z mieszkaniami

Rząd podjął decyzję o przyznaniu dodatkowego miliarda złotych na programy wspierające osoby z niepełnosprawnościami. Część środków zostanie przeznaczona na działania związane z mieszkaniami - poinformował pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych w resorcie rodziny i polityki społecznej Paweł Wdówik.

Autor: PAP 04 października 2021 12:20

"To jest bardzo ważny moment i z wielką radością chce poinformować o tym, że rząd podjął decyzję o przyznaniu dodatkowego miliarda złotych na programy wspierające osoby z niepełnosprawnościami. Jest to ciąg dalszy procesu, który zaczęliśmy już kilka lat temu uruchamiając rządowy program Dostępność plus" - mówił Wdówik.

"Tym miliardem złotych uruchamiamy bardzo konkretnie działania nastawione na wspieranie samodzielności, aktywności i mobilności osób niepełnosprawnych" - dodał.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Działania, które będą sfinansowane z tych środków podzielono na cztery grupy. Jako pierwszą Wdówik wskazał uruchomienie wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, wyrobów medycznych i technologii asystujących. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych będzie partnerem strategicznym tego działania.

Drugi program to działanie mające zagwarantować niezależność osób z niepełnosprawnościami - Wdówik wskazał działania związane z mieszkaniami.

Jako trzecie działanie Wdówik wyliczył "program samochodowy". Ma on pomóc osobom niezdolnym do korzystania z transportu publicznego i zwykłych samochodów na mobilność, dzięki - jak mówił - zapewnieniu dla nich pojazdów specjalnie dla nich przystosowanych oraz możliwości opanowania sztuki prowadzenia tego typu pojazdów.

Czwarte działanie będzie dotyczyć aktywizacji osób z niepełnosprawnościami. "Będziemy tworzyć nowe placówki pobytu dziennego, aktywizujące zawodowo" - zapowiedział Wdówik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych