2021 rok był dla Ronson bardzo ważny. 2022 zapowiada się ciekawie

2022 w Ronson zapowiada się bardzo ciekawie. W pierwszej połowie roku deweloper rozpocznie nowe projekty na warszawskiej Woli, Dolnym Mokotowie oraz w Falentach pod Warszawą. Uruchomi też nowy projekt przy ulicy Smardzewskiej w Poznaniu oraz przy ulicy Sobola w Szczecinie.

Autor: housemarket.pl 11 stycznia 2022 08:43

  • Na koniec trzeciego kwartału 2021 roku Ronson odnotował sprzedaż na poziomie 766 lokali.
  • Ronson sukcesywnie rozszerzał bank ziemi - tylko w 2021 roku o 8 lokalizacji, gdzie powstanie ponad 3 tys. lokali.
  • Priorytetem dewelopera jest tworzenie przestrzeni przyjaznych mieszkańcom.
  • Do końca 2025 roku Ronson zabezpieczy bank ziemi na ok. 5 tys. mieszkań na wynajem.

2021 rok był dla Ronson bardzo ważny. Częściowo ze względu na świętowany Jubileusz 20-lecia obecności na polskim rynku, ale też ze względu na nowe wyzwania, jakie pojawiły się na rynku...

Przez 20 lat zbudowaliśmy w Polsce ponad 10 tys. mieszkań w 32 projektach, zrealizowanych w czterech miastach w Polsce. Symbolicznym uwieńczeniem tego bardzo dobrego dla spółki okresu było wyróżnienie w plebiscycie Superbrands, jako jednej z najsilniejszych marek biznesowych na polskim rynku. W 2021 roku rozpoczynaliśmy kolejne etapy prowadzonych dotychczas inwestycji, ale też planowaliśmy nowe projekty. Przykładem są te na warszawskiej Woli – osiedle Vola, Dolnym Mokotowie – osiedle Zielono Mi oraz w Falentach pod Warszawą, gdzie powstanie ekologiczne osiedle domów jednorodzinnych, jak również nowy projekt przy ul. Smardzewskiej w Poznaniu, czy kolejna inwestycja w Szczecinie przy ul. Sobola. Planujemy rozpocząć te projekty w pierwszej połowie 2022 roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Bardzo silny popyt na rynku postawił przed branżą nowe wyzwania?

Sukcesywnie rozszerzaliśmy więc nasz bank ziemi – tylko w 2021 roku o 8 lokalizacji, gdzie powstanie ponad 3 tys. lokali. Uważnie monitorowaliśmy rynek i dostosowywaliśmy tempo sprzedaży do oferty, aby utrzymać jak najwyższą jakość i zadowalający poziom marży. Nasza pozycja finansowa jest stabilna i bezpieczna.

Ile mieszkań oddali Państwo do użytkowania w mijającym roku?

Sytuacja na rynku nieruchomości - m.in. rozpędzony popyt oraz nienadążająca za nim podaż - sprawiła, że w 2021 roku podjęliśmy strategiczną decyzję, aby tempo sprzedaży dostosować do aktualnej oferty i jeszcze mocniej niż zwykle skoncentrować się na jakości oferowanych produktów i satysfakcjonującej wysokości marży.

Na koniec trzeciego kwartału 2021 roku odnotowaliśmy sprzedaż na poziomie 766 lokali. W tym okresie (I-IIIQ – red.) ukończyliśmy 8 projektów/etapów z 620 lokalami. Były to Vitalia III, Ursus 1a, 2a, Nova Królikarnia 3a, b, c; Nowe Warzymice I; Viva Jagodno I oraz Wilanów Tulip. W ostatnim kwartale roku ukończyliśmy także inwestycje Panoramika 6 w Szczecinie oraz warszawskie – Ursus Centralny 2a i Miasto Moje 4. W kwietniu 2021 roku dokonaliśmy drugiej w ciągu półrocza emisji obligacji (pierwsza emisja obligacji na kwotę 100 mln zł miała miejsce w październiku 2020 – red.), dzięki czemu w ciągu 6 miesięcy pozyskaliśmy 200 mln zł.

W 2021 roku bardzo uważnie przyglądaliśmy się naszym projektom pod kątem zastosowanych rozwiązań ekologicznych. W związku z jubileuszem spółki, stworzyliśmy mapę priorytetów na najbliższe 5 lat – kwestie środowiskowe i wdrażanie rozwiązań eko są kluczowymi z nich.

Jakie są Państwa plany na kolejny rok?

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych