2021 rok był dla Ronson bardzo ważny. 2022 zapowiada się ciekawie

Naszym priorytetem jest tworzenie przestrzeni przyjaznych mieszkańcom. Miejsc, do których chce się wracać po pracy. W dobie pandemii COVID klienci jeszcze mocniej docenili zielone przestrzenie w najbliższej okolicy swojego miejsca zamieszkania, dlatego tak bardzo nasze osiedla są doceniane przez klientów. Tworzymy tereny rekreacyjne wokół naszych inwestycji (parki, pasaże, skwery, tereny rekreacyjne, jak ten dwuhektorowy w Falentach, wewnętrzny ogród w Zielono Mi, czy Wilanów Tulip, pasaż Wisła w inwestycji Miasto Moje, czy centralny bulwar w Ursusie). Przestrzeń biologicznie czynna, szczególnie w dobie zmieniającego się klimatu, jest dla nas bardzo istotna. Adaptujemy inwestycje do zmian klimatu – tam, gdzie pozwala na to ukształtowanie terenu zbieramy deszczówkę i ją retencjonujemy. Naszym założeniem jest, aby teren inwestycji betonować w jak najmniejszym stopniu. Stawiamy natomiast na tworzenie ścieżek w formie biologicznie czynnej. Są one naturalnie stabilizowane, mają przepuszczalne nawierzchnie mineralne i bardzo dobrze sprawdzają się dla alei parkowych, ścieżek spacerowych, rowerowych oraz tras do uprawiania nordic walking.

Staramy się w jak największym stopniu chronić zastaną przyrodę oraz robimy liczne nasadzenia zastępcze. W naszej warszawskiej inwestycji Nova Królikarnia dosadziliśmy ponad 400 drzew i 2000 krzewów oraz roślin wodnych. Dbamy także o rozwiązania niskoemisyjne, takie jak panele fotowoltaiczne, które wykorzystywane są w naszych inwestycjach do zasilania w energię elektryczną części wspólnych, takich jak klatki schodowe i windy (przykład Zielono Mi oraz osiedla Vola na Studziennej). Dbamy o czyste powietrze, dlatego promujemy zdrową mobilność. W każdym naszym projekcie planujemy wiaty rowerowe, stojaki rowerowe lub rowerownie, a do tego w inwestycjach tworzymy zielone dachy i ściany.

Skoncentrowaliśmy naszą uwagę na ekologii i innowacjach, dlatego w Ursusie Centralnym 1b wprowadzimy możliwość automatycznego otwierania bramy garażowej, poprzez zastosowania rozwiązania „hands free”.

W 2022 roku Ronson zapowiada rozpoczęcie działalność w segmencie najmu instytucjonalnego...

Będzie to drugi filar naszej działalności, prowadzony równolegle do dotychczasowej, kluczowej aktywności biznesowej jaką jest sprzedaż mieszkań na rynku pierwotnym. Do końca 2025 roku zabezpieczymy bank ziemi na ok. 5 tys. mieszkań na wynajem. Będą one dostępne w trzech miastach w Polsce – Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych