20 milionów amerykańskich domostw zalega z opłatami za energię

Jedno na sześć amerykańskich gospodarstw domowych zalega z opłatami za energię elektryczną, co jest najwyższą liczbą w historii. Niektórzy eksperci przewidują w związku z tym „tsunami wyłączeń".

Autor: PAP 25 sierpnia 2022 09:25

  • Krajowe Stowarzyszenie Dyrektorów ds. Pomocy Energetycznej (Neada) określa sytuację spowodowaną gwałtownym wzrostem cen energii elektrycznej jako najgorszy w historii kryzys.
  • Z płatnościami ma problem ok. 20 mln domostw.
  • Winne są z tego tytułu łącznie około 16 mld dolarów.

"Odcięcie domów od prądu może mieć śmiertelne konsekwencje, a ryzyko to staje się coraz bardziej odczuwalne w miarę jak letnie upały biją kolejne rekordy. Coraz więcej ludzi, już wcześniej dotkniętych gwałtownie rosnącymi cenami wszystkiego, staje przed wyborem między jedzeniem, mieszkaniem i utrzymaniem dostępu do prądu" - podkreślił Bloomberg.

Agencja cytuje też opinię prawniczki Jean Su z ośrodka ds. różnorodności biologicznej (CBD) badającej przypadki odłączenia prądu w całej Ameryce.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

"Spodziewam się tsunami wyłączeń" - ostrzega ekspertka.

W Kalifornii odnotowano ponad 40-procentowy skok liczby klientów indywidualnych zalegających z płatnościami od lutego 2020 roku. W New Jersey tylko od marca o ponad 30 proc. wzrósł odsetek tych, którzy nie mogli płacić przez co najmniej 90 dni.

"Średnia cena, jaką konsumenci płacą za energię elektryczną, wzrosła w lipcu o 15 proc. w stosunku do roku poprzedniego, co stanowi największy 12-miesięczny wzrost od 2006 roku. Regulacja stawek za energię elektryczną utrudnia dostawcom natychmiastowe podniesienie w jeszcze wyższym stopniu kosztów paliwa, więc ostatnie podwyżki mogą być tylko początkiem" - zauważył Bloomberg.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych