300 tys. zł od Obido trafiło do Wrocławia

Zakończyła się trzecia edycja konkursu obido i RMF FM, w którym do wygrania było 300 tys. zł zwrotu za zakup mieszkania. Nagroda tym razem trafiła do mieszkańca Wrocławia.

Autor: housemarket.pl 28 kwietnia 2021 13:53

To była trzecia edycja konkursu obido i RMF FM, w którym do wygrania było 300 tys. zł zwrotu za zakup mieszkania znalezionego na obido.pl. W wielkim finale na antenie najpopularniejszej stacji radiowej w Polsce, RMF FM, spotkali się pani Patrycja i pan Marek, którzy najciekawiej opisali swoje nowe cztery kąty i przez komisję konkursową zostali wybrani do gry o główną nagrodę.

Podobnie jak przy okazji poprzednich finałów, emocje były ogromne. Po trzech pytaniach (o piosenkę o domu, ojczyznę pizzy i zimowe legowisko niedźwiedzia) było dwa do jednego dla pana Marka. Ale pani Patrycja nie złożyła broni i poprawnie odpowiedziała na czwarte pytanie „Może być mieszkalny, rysunkowy lub techniczny” (odpowiedź: „blok”) i był remis.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: ZWROT 300 TYS ZŁ DLA MIESZKANKI KRAKOWA 

– To był trudny moment. Miałem chwilę zwątpienia, bo emocje były ogromne. Siedząca obok mnie żona dała mi jednak ogromne wsparcie – wspomina po tygodniu, gdy emocje już opadły, pan Marek. – Przy ostatnim pytaniu poszedłem już va banque – dodaje.

Pan Marek po prostu nie pozwolił prowadzącej doczytać do końca finałowego pytania. Radiosłuchacze i uczestnicy usłyszeli tylko „Jak w mitologii greckiej nazywa się góra, na której znajdowała się…”, co zostało przerwane przez uczestnika. W pytaniu chodziło o siedzibę bogów, w tym najważniejszego z nich – Zeusa, a pan Marek, po chwili wahania udzielił prawidłowej odpowiedzi, która brzmiała „Olimp”.

– Jako że ja jestem żartownisiem, to nikt z bliskich nie chciał uwierzyć w wygraną. Żona musiała wszystkim to potwierdzać – śmieje się pan Marek, który wraz z małżonką kupił mieszkanie w inwestycji Futuria dewelopera PCG na wrocławskich Maślicach. – Poszukiwania zajęły nam sporo ponad pół roku, bo mieliśmy dość konkretne oczekiwania. Nasze poprzednie mieszkanie było niewielkie i potrzebowaliśmy większej przestrzeni życiowej. Trafiliśmy na obido, dokładnie określiliśmy swoje preferencje, a wsparcie konsultantów bardzo ułatwiło sprawę. Regularnie otrzymywaliśmy kolejne oferty i mogliśmy spokojnie skupić się na podjęciu decyzji – dodaje.

Futuria przyniosła szczęście

– Byliśmy trochę wybredni, bo założyliśmy sobie, że ma to być mieszkanie na lata. Ostatecznie do zakupu tej nieruchomości przekonała nas bliskość terenów zielonych i szkoły oraz dużo większa powierzchnia mieszkania. Trudno nie wspomnieć też o 25-metrowym tarasie – wspomina podejmowanie decyzji zwycięzca konkursu.

Osiedle Futuria jest kompromisem pomiędzy mieszkaniem w mieście i spokojem w otoczeniu zieleni. W pobliżu jest sporo publicznie dostępnych terenów zielonych, a dodatkowo na samym osiedlu będzie niewielki park. Deweloper zaplanował też stację naprawy rowerów oraz możliwość ładowania pojazdów elektrycznych.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych