320 Mieszkań Plus w Toruniu. Rekrutacja najemców już na półmetku

Już niebawem ruszy drugi etap rekrutacji dla osób ubiegających się o zamieszkanie na osiedlu przy ul. Okólnej w Toruniu. Samorząd, który jest partnerem tej inwestycji zweryfikował ponad 2 tysiące wniosków.

Autor: housemarket.pl 09 grudnia 2021 14:58

  • Toruńskie osiedle powstaje w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego.
  • Lista wniosków, które przeszły do drugiego etapu trafiła już do PFR Nieruchomości . Spółka zbada sytuację finansową przyszłych najemców.
  • Toruński nabór najemców ruszył 6 września. W ciągu niespełna 4 tygodni wpłynęło ponad 2 tysiące wniosków, które przełożyły się na ponad 6 chętnych na jedno mieszkanie.

Za pierwszy etap rekrutacji odpowiedzialny był samorząd, który zgromadził wnioski wraz z niezbędnymi dokumentami oraz sprawdził czy spełniają one kryteria społeczne. Zgodnie z uchwałą przyjętą przez Radę Miasta Torunia na dodatkowe punkty mogły liczyć m.in. osoby nie posiadające tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego, rodziny z dziećmi i rodziny dotknięte niepełnosprawnością. Do drugiego etapu trafiło 949 wniosków, które zostaną poddane weryfikacji finansowej.

Już niebawem wszyscy wnioskujący, którzy uczestniczą w kolejnej części naboru, otrzymają drogą elektroniczną komplet informacji dotyczących procedury badania tzw. zdolności czynszowej. Ponadto każdy potencjalny najemca będzie sprawdzany w BIG Infomonitorze i Krajowym Rejestrze Długów. Spółka PFR Nieruchomości przewiduje, że weryfikacja finansowa wnioskujących zakończy się pod koniec stycznia. Oznacza to, że proces podpisywania umów może ruszyć już w drugiej połowie lutego 2022 roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W mijającym 2021 roku uruchomiliśmy nabory do 10 inwestycji w całej Polsce. Na osiedlach w Katowicach, Świdniku i Dębicy mieszkają już najemcy. Mam nadzieję, że także w Toruniu drugi etap naboru przebiegnie sprawnie i już w pierwszym kwartale nowego roku w naszych mieszkaniach pojawią się pierwsze rodziny – podkreśla Krystyna Wąchała – Malik, członek zarządu PFR Nieruchomości.

CZYTAJ TEŻ: RUSZY NABÓR NA MIESZKANIE PLUS W MIŃSKU MAZOWIECKIM

Dzięki temu, że nabór prowadzony jest we współpracy z toruńskim samorządem najemcy mieszkań przy Okólnej będą mogli ubiegać się o dopłaty w ramach programu „Mieszkanie na Start”. Maksymalna miesięczna dopłata dla 4-osobowej rodziny może wynieść nawet 455 zł. Średni miesięczny czynsz wyniesie ok. 26 zł za metr kwadratowy.

Toruńskie osiedle zostało zaprojektowane przez pracownię S.A.M.I Architekci i jest realizowane przez firmę Pekabex w technologii prefabrykacji betonowej. Prefabrykowane elementy osiedla przygotowywane są w fabrykach, a następnie montowane na placu budowy. System ten bardzo usprawnia proces realizacji – umożliwia precyzyjną kontrolę jakości wykonywanych elementów i znacząco skraca czas budowy – o 30-40 proc. względem założeń realizowanych w tradycyjnych technologiach.

Wykorzystanie prefabrykatów generuje także nowoczesną formę architektoniczną. Barwione w masie, precyzyjnie wykonane płyty betonowe tworzą interesujące kompozycje podziałów na fasadach. Z kolei surowy beton w przestrzeniach wspólnych klatek schodowych i korytarzy, współgra z wykończeniem z drewna i akcentami kolorystycznymi. Elegancką całość w lokalnym kontekście osadza system identyfikacji wizualnej z wykorzystaniem symboli Torunia, takich jak herb miasta, pierniki, czy charakterystyczne toruńskie zabytki.

W ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego, za którą odpowiada spółka PFR Nieruchomości powstało 2,4 tysiąca mieszkań m.in. w takich miastach jak Katowice, Świdnik czy Jarocin, a kolejne 2,3 tysiąca jest w budowie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych