3 miliony dla sześciu gmin na Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe

Na konta gmin, które chcą utworzyć Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe, wpłyną 3 mln zł; pieniądze otrzymają m.in. Kętrzyn, Sędziszów i Jędrzejów - poinformował w czwartek Krajowy Zasób Nieruchomości.

Autor: PAP 11 marca 2021 13:34

Jak wskazano w informacji prasowej, 11 marca prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński złożył pierwsze dyspozycje finansowe w ramach wypłaty środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa.

"Na konta gmin zamierzających utworzyć Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe wpłynie wsparcie w wysokości 3 mln zł" - czytamy. Otrzyma je sześć gmin: Kętrzyn (woj. warmińsko-mazurskie), Sędziszów (województwo świętokrzyskie), Jędrzejów (województwo świętokrzyskie), Połczyn-Zdrój (województwo zachodniopomorskie), Czempiń (województwo wielkopolskie) oraz Stalowa Wola (województwo podkarpackie).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"SIM zaczynają działać. Teraz wypłaty, następny krok to budowanie mieszkań" - powiedział, cytowany w informacji, Druziński.

Według KZN dzięki programowi mieszkaniowemu utworzonemu przez Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii wkrótce ruszą budowy "dostępnych cenowo mieszkań ruszą w całej Polsce". Docelowo mają to być mieszkania dla osób, które mają zdolność czynszową, ale nie mają zdolności kredytowej. W ramach SIM zostaną wybudowanie mieszkania na wynajem z niskim czynszem - przypomniano.

"Prowadziłem m.in. rozmowy z Kętrzynem, Czempińem, Połczynem Zdrój" - wskazał wiceprezes KZN Jarosław Pucek. Zapewnił, że te gminy otrzymają wsparcie i "wkrótce powstaną tam nowe mieszkania".

Pieniądze mają trafić zarówno do dużych miast, jak i mniejszych ośrodków, takich jak Stalowa Wola - dodał wiceprezes KZN Michał Sroka.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe to element tzw. społecznego pakietu mieszkaniowego. Program jest ukierunkowany na osoby, które nie są w stanie samodzielnie zaspokoić potrzeb mieszkaniowych. W ramach SIM mają powstawać mieszkania o tzw. umiarkowanym czynszu - zarówno na wynajem, jak i z opcją dojścia do własności. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych