3 zasady aranżacji wnętrza w mieszkaniu na wynajem

Relatywnie niskie ceny, wysoki zwrot z inwestycji oraz obecność zachodnich inwestorów. Rozkwit polskiego sektora najmu prywatnego dzieje się na naszych oczach, a zwiększająca się konkurencja oznacza również wyższe wymagania mieszkańców. Jak się na to przygotować i wynajmować swoje mieszkanie z zyskiem?

Autor: housemarket.pl 21 grudnia 2021 13:27

  • Wystrój i aranżacja mieszkania na wynajem ma wpływ na większe zainteresowanie ze strony najemców.
  • Dopasowanie mieszkania do konkretnej osoby co prawda zawęzi potencjalną liczbę odbiorców, ale finalnie przełoży się na znaczny wzrost zainteresowania w danej grupie.
  • Aranżacja mieszkania na wynajem powinna być uniwersalna. Warto postawić na neutralną kolorystykę ścian, które powinny być w odcieniach bieli, beżu i szarości.

Według prognoz rynkowych w perspektywie 7 lat sektor najmu instytucjonalnego osiągnie do 90 tysięcy lokali, co stanowi aż 12 razy więcej niż obecnie. Warto zastanowić się już teraz, jak przygotować swoją nieruchomość, aby nawet przy zwiększonej konkurencji była atrakcyjna.

- Aspektem, na który właściciel lokalu ma znaczący wpływ, jest wystrój wnętrza. Aranżacja przestrzeni, wyposażenie oraz dbałość o estetykę warunkują typ lokatora, którego zainteresuje dany metraż. Za wysokim standardem mieszkania idzie w parze wyższa cena, ale nie tylko. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że solidne mieszkanie przyciągnie równie sumiennego lokatora, który zadba o lokal - komentuje Marta Nowakowska, projektantka wnętrz ośrodka wypoczynkowego Balance Park.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak wykończyć mieszkanie, żeby spełniało potrzeby rynku? Czy da się to zrobić bez konieczności zatrudniania projektanta wnętrz? Zapoznaj się z 3 złotymi zasadami.

Zasada 1. Określ idealnego lokatora

Sposób, w jaki urządzisz mieszkanie, zdeterminuje jego przyszłych lokatorów. Czy będzie to rodzina z dzieckiem, singiel, bezdzietna para, student, a może przedsiębiorca o wysokich wymaganiach? Wyobraź sobie idealnego lokatora, zastanów się, jakie ma potrzeby i postaraj się na nie odpowiedzieć. Dopasowanie mieszkania do konkretnej osoby co prawda zawęzi potencjalną liczbę odbiorców, ale finalnie przełoży się na znaczny wzrost zainteresowania w danej grupie.
Zanim podejmiesz decyzję, sprawdź, które profile najemców mają największy udział w rynku. Według ankiety Michała Rubaszek 30,3 proc. stanowią single, a 31,1 proc. bezdzietne pary. Na 3. miejscu są niezależne osoby zainteresowane mieszkaniami rozkładowymi (19,7 proc.), a dalej rodzina z dziećmi (9,3 proc.) i osoby samotnie wychowujące dziecko (4,7 proc.). Przeanalizuj rynek, sprawdź swoje możliwości i dopiero potem urządzaj mieszkanie.

CZYTAJ TEŻ: CZY NOWY ŁAD UDERZY W MIESZKANIA NA WYNAJEM 

Zasada 2. Postaw na uniwersalność

Istnieje niemal stuprocentowa pewność, że masz inne poczucie estetyki niż przyszły najemca. Dlatego wykańczając lokal na wynajem, schowaj swój gust do kieszeni. Zasada uniwersalnej estetyki wnętrza to nie tylko kwestia upodobań, ale... psychologii. Warto pamiętać, że lokator zawsze wprowadzi się do mieszkania ze swoimi przedmiotami. Im bardziej jego własność będzie pasować do wnętrza, tym większa szansa, że poczuje się on w Twoim mieszkaniu, jak u siebie w domu i będzie chciał w nim zostać jak najdłużej.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych