4 Design Days to już dziś. Zapraszamy na święto designu do Katowic!housemarket.pl - 06 lutego 2020 07:56


Ruszyła V edycja wydarzenia 4 Design Days, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach. To największe tego typu wydarzenie w tej części Europy.

Największe w Polsce święto architektury, designu i nieruchomości - 4 Design Days odbędzie się w dniach 6-9 lutego 2020 r. w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i Spodku w Katowicach.

V edycja 4 Design Days to nowe, aktualne tematy, jeszcze większy rozmach, liczba prelegentów, uczestników i wystawców, konkursy dla młodych projektantów i architektów, ciekawe atrakcje dla zwiedzających oraz liczne wydarzenia towarzyszące. W tegorocznej imprezie weźmie udział ponad 300 prelegentów z Polski i świata.

Pierwsze dwa dni 4 Design Days (6-7 lutego 2020 r.) adresowane są do profesjonalistów zajmujących się nieruchomościami, architekturą czy wzornictwem. W ich trakcie odbędzie się kilkadziesiąt sesji dyskusyjnych z udziałem cenionych architektów i designerów, inwestorów i deweloperów, producentów i dystrybutorów, władz samorządowych oraz ekspertów z Polski i zagranicy. Sobota i niedziela (8-9 lutego 2020 r.) to dni otwarte 4 Design Days dla mieszkańców regionu, gości z kraju i z zagranicy.

Uzupełnieniem oferty ponad 300 wystawców obecnych na 4 Design Days będą targi niezależnego designu pod nazwą Design4you.

O tym będziemy rozmawiać w tym roku:

#architecturechallenge

Ile żyje budynek? Architektura w erze gospodarki zrównoważonego rozwoju
Koniec ery niefunkcjonalnych pomników. 200, nie 20 - ile lat żyją współczesne budynki? Dlaczego warto przedłużyć ich cykl trwania? Ewolucja zamiast egzystencji - jak projektować, by obiekty nadążały za zmianami społecznymi, gospodarczymi i technologicznymi, dostosowując się do nowych funkcji? Architekt, inwestor, wykonawca - ich rola w budowaniu zrównoważonej przyszłości.

Tu zamieszka zrównoważony rozwój

Jak budować zrównoważone dzielnice, jak odpowiedzialnie zagospodarowywać tereny w miastach. To warto naśladować - przykłady z Europy i świata.

Urbanistyka. Miasta chcą równowagi

Co zrobić, żeby przestrzeń publiczna była lepsza i kto powinien o tym decydować? Na ile dobra urbanistyka może mieć wpływ na jakość naszego otoczenia?

Sztuka w mieście

Miejskie farmy sztuki. Twórczość artystyczna coraz śmielej wkracza do miejskich przestrzeni oraz budynków publicznych. Edukuje, buduje poczucie estetyki, podnosi prestiż miejsca. Czy miasta powinny oddać ulice artystom? Czy biurowce, centra handlowe, hotele to dobre miejsce na eksponowanie sztuki?

Od projektu do rozbiórki - ile kosztuje życie budynku?

Nie odpad, lecz magazyn nowych materiałów – z czego budować w trosce o zrównoważoną przyszłość? Po jakie naturalne materiały sięgać? Czy technologia będzie ratunkiem i pomoże zrealizować marzenie o bezśmieciowym budownictwie?

#designchallenge

Projektowanie, które wyraża sprzeciw jednorazowości
Projektowanie to potężna siła, która oddziałuje na każdy aspekt naszego życia. To też ogromna odpowiedzialność. Czy design pomoże wydostać się z pułapki konsumpcjonizmu, w którą wpadliśmy? Czym jest zrównoważone projektowanie?

Kariera. Sukces dobrze zaprojektowany

Polscy studenci i młodzi projektanci wyróżnieni w międzynarodowych konkursach! Jak się wyróżnić, jak odnieść sukces?

Materiały. Zielony zwrot w strategiach producentów

Co oznacza dla projektantów, jakie wyzwania projektowe niesie? Gdzie szukać alternatyw dla plastiku? Na jakie surowce odnawialne lub pochodzące z recyklingu postawić, by zmniejszyć ślad węglowy?

Debatom i targom towarzyszyć będą wystawy, warsztaty, spotkania z projektantami oraz gale m.in.: konkursy Housemarket Forum Silesia i Property Design Awards, które wyłonią obiekty i przestrzenie z najlepszą architekturą i designem w Polsce oraz ich twórców.

Przed Jury oraz gośćmi 4 Design Days 2020 zaprezentują się także półfinaliści konkursu DESIGN-it-UP - Projekt na starcie 2020 - twórcy najlepszych rozwiązań́ i technologii, które pomagają architektom, designerom, a także firmom działającym w branży wyposażenia wnętrz w tworzeniu nawet najbardziej odważnych koncepcji, usprawniając i optymalizując proces ich przygotowania i realizacji oraz pracę w większym komforcie i mniejszym stresie.

Agenda wydarzenia przewiduje także m.in.: kolejne edycje konferencji: Housemarket Forum Silesia Property Forum Katowice, przegląd najbardziej spektakularnych inwestycji i projektów ostatniego roku, wystąpienia znanych i cenionych architektów z Polski i zagranicy, wywiady z wybitnymi designerami, których projekty odbiły się szerokim echem na europejskiej arenie designu oraz prezentacje najlepszych projektów ostatniego roku.

Podczas ubiegłorocznej edycji 4 Design Days pierwsze dwa dni wydarzenia zgromadziły w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach ponad 10 tys. gości biznesowych – architektów, projektantów, przedstawicieli biznesu i władz samorządowych. W dniach otwartych udział wzięło 25 tys. pasjonatów designu, dla których przygotowano spotkania z ekspertami, gwiazdami telewizji, warsztaty, wystawy tematyczne, ekspozycje ponad 300 producentów oraz targi niezależnych projektantów.

Organizatorem 4 Design Days, od pierwszej edycji w 2016 r., jest Grupa PTWP SA, wydawca branżowych pism i portali, m.in.: propertynews.pl i propertydesign.pl. Grupa PTWP specjalizuje się także w organizacji kongresów, konferencji, szkoleń, seminariów i wydarzeń specjalnych na czele z Europejskim Kongresem Gospodarczym – European Economic Congress (EEC) – największą imprezą biznesową Europy Centralnej. Grupa PTWP jest właścicielem spółki Publikator, wydawcy m.in. czasopism Dobrze Mieszkaj, Świat Łazienek i Kuchni, Meble Plus i portali: dobrzemieszkaj.pl, lazienka.pl, archiconnect.pl.

ZOBACZ CAŁĄ AGENDĘ