57 procent Polaków nie chce masztu obok domu

23 proc. z nas nie chce korzystać z 5G, ale to maszt w pobliżu domu straszy dużo więcej osób. Trzeba edukować – apeluje organizacja zrzeszająca telekomy - czytamy we wtorkowej "Rzeczpospolitej".

Autor: Pap 07 września 2021 09:27

We wtorek "Rz" pisze o raporcie Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji zrzeszającej m.in. operatorów telekomunikacyjnych pt. "Nastawienie Polaków do pola elektromagnetycznego i nowych technologii".

Gazeta zauważa, że raport został oparty na badaniu Kantar Media i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz poszerzony o wnioski pracowników naukowych zarówno tej uczelni, jak i kilku innych. Badacze sprawdzali wiedzę i opinie Polaków nt. emisji pola elektromagnetycznego (PEM) i technologii (głównie 5G). Badano m.in. również, czy respondenci będą używać 5G w przyszłości i co może zmienić ich nastawienie do budowy masztu telekomunikacyjnego w pobliżu miejsca zamieszkania.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Z raportu wynika m.in., że użytkowanie 5G w przyszłości zadeklarowało tylko 37 proc. badanych, a 38 proc. uważa, że jest ona niezbędna dla rozwoju polskiej gospodarki. To wynik nie najlepszy dla operatorów, ale nie oznacza on, że wszyscy pozostali respondenci byli przeciwnego zdania. Wśród badanych jest duże grono osób, które nie mają wyrobionej jednoznacznej opinii. Tylko 23 proc. badanych nie zgadza się ze zdaniem +zamierzam w przyszłości korzystać z 5G+, a z tezą o wadze tej technologii dla gospodarki nie zgodziło się 17 proc. badanych" - czytamy w "Rz".

Dziennik zwraca uwagę, że dużo wyraźniejsza jest opinia społeczna nt. PEM. 57 proc. badanych nie akceptuje wież operatorskich emitujących PEM w bliskim sąsiedztwie, z czego 16 proc. - kategorycznie. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych