5 powodów, dla których warto kupić mieszkanie na wynajem

Kupno mieszkania na wynajem to zyskowna inwestycja w przyszłość. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych zalet, aby przybliżyć sens inwestycji tym osobom, które jeszcze nie do końca w to wierzą.

Autor: HouseMarket.pl/Mzuri Investments 02 sierpnia 2016 08:47

Inwestycje w mieszkania na wynajem są najpewniejszym i według nas najstarszym źródłem pasywnych przychodów. Zapewniają stały dopływ gotówki w zasadzie dożywotnio.

1. Pewny wzrost wartości w dłuższym okresie

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Każdy zdaje sobie sprawę, że w krótkim okresie (1-2 lata) ceny dóbr mogą się wahać. Odnotować można zarówno niesamowite ich wzrosty jak i równie spektakularne spadki. To samo może dotyczyć nieruchomości. Jednak w dłuższym okresie ceny nieruchomości zawsze rosną – tego prawa nie podważył jeszcze żaden kryzys ekonomiczny. Dzieje się tak ponieważ liczba ludności na świecie stale rośnie. Ludzie ci muszą gdzieś mieszkać, a więc tworzą, i będą tworzyć, popyt na mieszkania. A wzrost popytu powoduje wzrost cen.

2. Stałe, bieżące dochody osiągane w krótkim czasie

Jedna z najprzyjemniejszych zalet inwestowania w nieruchomości na wynajem, która daje nam możliwość planowania i poczucia bezpieczeństwa - stały dopływ gotówki. Regularne comiesięczne wpływy sprawiają, że rośnie w nas pewność siebie, zadowolenie i zaczynamy widzieć przyszłość w kolorowych barwach.

3. Możliwość zakupu nieruchomości poniżej jej bieżącej wartości

Niedoskonałość rynku nieruchomości uniemożliwia nam obiektywne porównanie jednej nieruchomości z drugą. Nie ma na świecie dwóch identycznych nieruchomości – zawsze będą się czymś różniły – lokalizacją, widokiem z okna, piętrem. Jednak właśnie dzięki tej specyfice możemy kupić nieruchomość zdecydowanie poniżej jej wartości rynkowej.

4. Bezpośredni wpływ na inwestycję oraz możliwość zwiększania jej wartości

Nieruchomości są jedną z niewielu, jeżeli nie jedyną, inwestycją, na którą realny wpływ. Możemy zwiększać jej wartość poprzez dodatkowe nakłady na remont, modernizację. Po odświeżeniu lub generalnym remoncie mieszkanie możemy wynająć za dużo wyższą cenę niż poprzednio, a w przypadku decyzji o sprzedaży możemy liczyć na więcej gotówki niż zainwestowaliśmy. Można też wykorzystać dodatkowy potencjał nieruchomości (np. dzierżawa anteny na dachu, zabudowa wolnego fragmentu działki itp.).

5. Niewielkie ryzyko utraty kapitału

Na rynku akcji giełdowych było kilka takich sytuacji, w których inwestorzy tracili niemal wszystkie zainwestowane środki, ponieważ wartość zakupionych akcji drastycznie spadła.

Nieruchomości w zasadzie nigdy nie stracą na wartości. Jedynym zagrożeniem utraty kapitału byłaby utrata nieruchomości, ale to może wydarzyć się tylko w przypadku wystąpienia katastrofy np. pożaru, powodzi, huraganu itp. Ale i tutaj łatwo się zabezpieczyć wykupując polisę ubezpieczeniową. Dzięki ubezpieczeniu nawet w przypadku wystąpienia którejś z klęsk żywiołowych jesteśmy w stanie odzyskać niemal cały zainwestowany kapitał.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych