7 najdroższych apartamentów Świata

Prywatny teatr lub kino, strefy SPA, baseny, salony masażu i luksusowe wyposażenie  takie udogodnienia znajdziemy w najdroższych apartamentach, które są obecnie wystawione na sprzedaż. Ceny zwalają z nóg.

Autor: housemarket.pl 20 sierpnia 2021 16:01

Najdziwniejsze, najmniejsze, najwyżej położone… Nieruchomości można zestawiać w różnych rankingach. W dzisiejszej odsłonie prezentujemy najdroższe apartamenty z każdego z kontynentów. Każda nieruchomość czeka dziś na nowego właściciela.

Prywatna sala teatralna za 58 mln dolarów

Miejsce pierwsze wśród najdroższych apartamentów na świecie należy się nieruchomości z Azji. Nowoczesny bungalow zwany też miejską oazą w Singapurze wyceniony został na 58 mln dolarów. To równowartość około 225 milionów złotych – jeśli uwzględnilibyśmy kurs dolara z 18 sierpnia 2021 roku. Dla porównania najdroższy apartament w Polsce (na warszawskim Mokotowie) kosztował 23 mln złotych. W naszym azjatyckim przykładzie cena idzie w parze z jakością. Nieruchomość ma 1115 metrów kwadratowych powierzchni. Składają się na nią: 6 sypialni, 7 łazienek, czy garaż mogący pomieścić 10 samochodów. Odnajdziemy tu zarówno coś dla ciała, jak i dla ducha – prywatną saunę, basen, czy nawet salę teatralną lub kinową.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wiszące ogrody za 50 mln dolarów

W zestawieniu nie może zabraknąć oczywiście Nowego Jorku. Cena nieruchomości w dużej mierze prawdopodobnie wynika z samej lokalizacji. Słynąca z elegancji, bogactwa ekskluzywna dzielnica Upper East Side to jedna z najbardziej pożądanych do zamieszkania części Nowego Jorku. Gdy do lokalizacji dodamy szyk i elegancję apartamentu, cena nie będzie dla nas już tak zawrotna, a w końcu mowa tutaj o prawie 195 mln złotych. Na 660 metrach kwadratowych mieści się 5 sypialni, z których każda posiada osobny taras z pięknym widokiem na symbol Nowego Jorku – Central Park. Same tarasy to tak naprawdę ogrody pełne zieleni, krzewów i kwiatów. Wśród pomieszczeń odnajdziemy jadalnię, elegancki salon czy bibliotekę.

Prywatny Wersal za 47 mln dolarów

Na trzecim miejscu odnajdziemy nieruchomość w zupełnie innym - tradycyjnym - stylu. Chodzi o ekskluzywny wersalski apartament znajdujący się w Paryżu. Cena to 40 mln euro. Przeliczając ją na złotówki otrzymamy około 183 mln zł. To sporo, nawet biorąc pod uwagę, że w cenie jest widok na wieżę Eiffla.

Zlokalizowany na prestiżowym Champ de Mars dwupoziomowy apartament o powierzchni 669 metrów kwadratowych posiada 4 sypialnie. Na każdą z nich przypada również łazienka. Przebywając w tej eleganckiej nieruchomości, możemy poczuć się niczym w Wersalu. Wszystko to za sprawą wnętrz z ręcznie malowanymi sufitami, marmurowymi rzeźbami, wersalskimi parkietami czy ogromnymi kryształowymi żyrandolami. Wystrój dopełnia wykonany specjalnie na zamówienie fortepian Bösendorfer. Pierwsze piętro to duży salon, biblioteka, jadalnia, duża kuchnia i 3 sypialnie, a do tego trzy garderoby (główna i dwie mniejsze). Po marmurowych schodach ze złotymi poręczami dostaniemy się na drugie piętro. Tutaj odnajdziemy czwartą sypialnię, pomieszczenie z kinem domowym, a gdybyśmy byli zbyt zmęczeni otaczającym nas luksusem, możemy skorzystać z prywatnej strefy spa – gabinetu masażu, sauna, łaźni tureckiej i siłowni.

Widok na Operę za 16 mln dolarów

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych