Adamczyk: Trzeba pomóc Polakom zdobyć mieszkanie

Obecnie 40 proc. Polaków nie spełnia warunków, by uzyskać kredyt i kupić własne mieszkanie. - Obowiązkiem państwa jest pomoc obywatelom w zdobyciu własnego mieszkania - podkreślił minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk w środę w Katowicach.

Autor: PAP 12 października 2016 12:38

Minister razem z premier Beatą Szydło i wicepremierem, ministrem rozwoju i finansów Mateuszem Morawieckim wziął udział w inauguracji programu Mieszkanie Plus. Zwrócił uwagę, że mimo, iż deficyt mieszkaniowy w Polsce wynosi ponad 890 tys. mieszkań, to ok. 120 tys. lokali jest niezasiedlonych.

- Dlaczego? Bo 40 proc. polskiego społeczeństwa nie spełnia kryteriów i warunków, aby uzyskać i zakupić mieszkanie. Z drugiej strony ich dochody wykluczają ich ze starania o mieszkanie komunalne - zaznaczył.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Adamczyk wskazał, że Narodowy Program Mieszkaniowy dedykowany jest w pierwszej kolejności tym właśnie, którzy mają problem ze zdobyciem własnego M. Zapewnił, że z programu skorzystać będzie można bez względu na wiek, będzie on skierowany zarówno do rodzin wielodzietnych, jak wychowujących jedno dziecko. Program ukierunkowany jest też na młodych, którzy - jak powiedział Adamczyk - patrzą poza grancie kraju, jako na miejsce docelowego osiedlenia.

- Jeżeli mamy nadzieję na przyszłe pokolenia Polaków, które będą tutaj, w tym kraju pracowały, musimy im stworzyć dogodne warunki mieszkaniowe. To jest obowiązkiem państw i ten program, którego dzisiaj pilotaż uruchamiamy, ma te potrzeby zabezpieczyć - zaznaczył szef resortu infrastruktury.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych