Akt oskarżenia ws. grupy przestępczej oszukującej na zakup materiałów budowlanych

Akt oskarżenia przeciwko trzem mężczyznom oferującym zakup fikcyjnych materiałów budowlanych trafił do Sądu Okręgowego w Ostrołęce. Podejrzanym śledczy zarzucają dokonanie 56 przestępstw na szkodę około 50 osób z terenu całego kraju – poinformował w piątek rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Autor: PAP 24 września 2021 15:25

Grupę przestępczą rozpracowali policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu.

Jeden z aresztowanych - 35-latek usłyszał dodatkowy zarzut dotyczący kierowania grupą przestępczą, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Jego kompanom, 35- i 33-latkowi grozi 8 lat więzienia. Mężczyźni zostali tymczasowo aresztowani.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak relacjonował rzecznik w lutym b.r., do zakopiańskiej komendy zgłosiła się pokrzywdzona, która miała zostać oszukana podczas zakupu stali zbrojeniowej. Oszukana za pośrednictwem portalu internetowego znalazła ogłoszenie o sprzedaży stali w przystępnej cenie. Pokrzywdzona po otrzymaniu faktury wpłaciła zaliczkę w kwocie 1 tys. zł, ale nie otrzymywała zamówionego towaru.

Śledczy ustalili, że oszukanych osób, które chciały zakupić okazyjnie materiały budowlane od fikcyjnej firmy, było więcej. Policjanci szybko ustalili osoby trudniące się przestępczym procederem, którzy zostali zatrzymali w Ostrołęce.

"W trakcie przeszukań ich posesji policjanci zabezpieczyli pieniądze pochodzące z przestępczej działalności w kwocie około 160 tys. zł oraz samochód osobowy, który został wyłudzony od firmy leasingowej. Na poczet przyszłych kar dokonali także zabezpieczenia różnego rodzaju mienia ruchomego o wartości prawie 73 tys. zł" - wyjaśnił asp. Wieczorek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych