Andrzej Oślizło, Develia: notujemy rekordowe wyniki sprzedaży

Pod względem sprzedaży pierwsze półrocze 2021 roku było najlepszym okresem od wybuchu pandemii - powiedział Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia. Develia w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku sprzedała ponad tysiąc mieszkań.

Autor: housemarket.pl 02 września 2021 09:30

Develia w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku sprzedała 1062 mieszkań. W analogicznym okresie ubiegłego roku sprzedaż wyniosła około 423 lokale, co oznacza wzrost sprzedaży o 151 procent. Dla porównania, w pierwszej połowie 2019 roku sprzedaż w Develia wyniosła 618 lokali.

- Nasze wyniki dobrze odzwierciedlają więc aktualny trend popytowy na rynku mieszkaniowym. Choć ubiegłoroczny, wiosenny lockdown faktycznie zamroził na chwilę deweloperskie biura sprzedaży, kupujący szybko powrócili i obecnie zainteresowanie nieruchomościami mieszkaniowymi osiąga rekordowe poziomy - powiedział Andrzej Oślizło, prezes Develia.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ostatnie miesiące były dość gorącym okresem dla firmy, jeśli chodzi o nowe inwestycje. W maju br. w Gdańsku ruszyła sprzedaż mieszkań w osiedlu Szmaragdowy Park. W ramach tego kameralnego projektu, zlokalizowanego na zielonych Łostowicach, bezpośrednio przy malowniczym zbiorniku wodnym „Kolorowy” powstanie 175 mieszkań o metrażach od 32 do 79 mkw.

W Gdańsku, na Zaspie Develia uruchomiła sprzedaż trzeciego etapu inwestycji Przy Alejach. Zaletą tego projektu jest jego nadmorska lokalizacja. Mieszkańców będzie dzielić od plaży i mola w Brzeźnie niewiele ponad 1,5 km. W zasięgu krótkiego spaceru znajdują się również aż trzy gdańskie parki.  

Develia rozpoczęła również dwa kolejne projekty w Krakowie. Pierwszy z nich to trzynasty już etap Słonecznego Miasteczka w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W ramach tej fazy powstanie 108 lokali o metrażach od 26 do 91 mkw. Startuje również sprzedaż trzeciego etapu inwestycji Przy Mogilskiej, realizowanej na Prądniku Czerwonym, niedaleko historycznego centrum Krakowa.

W najbliższym czasie Develia planuje uruchomić dwa zupełnie nowe projekty mieszkaniowe w Gdańsku oraz osiedle Kaskady Różanki we Wrocławiu. Na warszawskim Kamionku ruszy też z realizacją dużej inwestycji - Aleje Praskie, której mieszkańcy będą mieli do wyłącznej dyspozycji szereg niestandardowych udogodnień, m.in. tężnię solankową.

Źródło: wypowiedzi dla dompress.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych