Angel Poland Group przekazuje lokale o wartości ponad 350 mln zł

Mijający rok umocnił segment nieruchomości premium, potwierdzając, że są one znacznie bardziej odporne na zmiany zachodzące na rynku. Szacunkowa wartość rynku premium w Polsce to już 2,3 miliarda złotych. Dodatkowo segment premium, ze względu na ograniczoną dostępność nie traci na wartości.

Autor: housemarket.pl 19 stycznia 2022 13:07

  • W 2021 roku ceny nieruchomości premium w Polsce osiągały zawrotne wartości, a za „m2” trzeba było zapłacić nawet o 15 proc. więcej niż rok wcześniej.
  • Ze względu na rosnący popyt dalszy wzrost cen prognozowany jest również w tym roku.
  • Osoby zamożne wciąż chętnie inwestują środki pieniężne w ekskluzywne apartamenty, wybierając je jako stabilną formę lokowania kapitału.
  • Kraków stał się drugim – po Warszawie – najdroższym rynkiem luksusowych nieruchomości, tym samym prześcigając Trójmiasto.
  • W minionym roku wartość sprzedanych apartamentów Angel Poland Group w samym Krakowie wyniosła 160 milionów złotych.

Inwestowanie kapitału w nieruchomości luksusowe jest w tym momencie alternatywą dla lokat, a rosnąca inflacja dodatkowo wzmocniła ten trend. Dużą grupę klientów Angel Poland Group stanowią osoby, wybierające nieruchomości premium jako gwarancję na korzystne przechowanie lokowanego kapitału oraz wzrost jego wartości w czasie.

CZYTAJ TEŻ: ANGEL POLAND GROUP ODDAJE FLAGOWE INWESTYCJE W KRAKOWIE I WROCŁAWIU 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- W Angel Poland Group pod koniec 2021 roku przystąpiliśmy do wydawania apartamentów w dwóch naszych projektach Angel Stradom i Angel City Wrocław. Wartość apartamentów które zdążyliśmy wydać do końca grudnia  2021 roku wyniosła około 160 milionów złotych przy czym kontynuujemy tą sprzedaż w roku bieżącym. Obecnie wydajemy lokale (w wybudowanych już obiektach), o wartości przekraczającej kolejne 190 milionów złotych.  Zakładamy że w ciągu kolejnych 2-3 miesięcy wydamy te apartamenty naszym klientom. Sytuacja jest bardzo dynamiczna. Równocześnie podpisujemy nowe umowy przedwstępne na kolejne apartamenty w Angel City Wrocław, gdzie w ofercie pozostało jedynie kilkanaście procent mieszkań, które przełoży się na kolejne kilkadziesiąt milionów złotych.  Dodatkowo będziemy uruchamiać nasze nowe projekty, w tym pierwszy już w 2 kwartale 2022 roku. Przewidujemy nie tylko stabilność w naszym segmencie, ale widzimy dalszy potencjał wzrostowy - mówi Tomasz Karpiel, Chief Operations Officer w Angel Poland Group.

Za co płacą inwestorzy

Ostanie lata wyraźnie pokazują, że w dużych miastach deweloperzy mierzą się z niedoborem atrakcyjnych gruntów pod inwestycje. W 2021 roku cała branża musiała liczyć się z rosnącą ceną materiałów budowlanych, kosztami energii, paliw i transportu, co w dużej mierze wpłynęło na  określanie wartości inwestycji. Za co jeszcze płacą inwestorzy wybierając luksusowy apartament?

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych