Apartamenty pokazowe pomagają wizualizować wyobrażenia

Wyobrażenie sobie w pełni wyposażonego i udekorowanego wnętrza, gdy widzimy tylko szkic lub puste ściany, może być bardzo trudnym zadaniem. Nieocenioną pomocą okazują się wtedy apartamenty pokazowe.

Autor: HouseMarket.pl 17 sierpnia 2016 10:27

Co piąty Polak decydujący się na kupno lokalu od dewelopera wybiera pakiety wykończenia mieszkań pod klucz. Badania przeprowadzone przez jedną z większych firm deweloperskich szacują, że potrzeba średnio sześć miesięcy, aby samodzielnie wykończyć mieszkanie, podczas gdy pozostawienie tego zadania profesjonalistom skraca czas oczekiwania do 90 dni. To realnie zaoszczędzone pieniądze – nie trzeba zatem wydawać kolejnych kwot na spłatę wynajmowanego mieszkania czy ponosić kosztów ciągłych dojazdów do marketów budowlanych.

 Popularne profesjonalne doradztwo

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecnie przy urządzaniu mieszkania coraz częściej wybór pada na skorzystanie z pomocy projektanta wnętrz. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Westwing Home&Living, aż co czwarty ankietowany korzystał już z usług profesjonalnego doradcy. Najchętniej wybierany był projekt wyposażenia całego mieszkania, nieco rzadziej osobne pomieszczenia, takie jak: łazienka, kuchnia czy salon. Ludzie chcą mieć pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasowały.

Jednak gdy w grę wchodzi kupno mieszkania z rynku pierwotnego, zaplanowanie urządzenia wnętrza zdaje się być dużym wyzwaniem. Pierwsze zetknięcie się z pustymi, surowymi przestrzeniami budzi wątpliwości, jak ostatecznie mogłoby wyglądać lokum, by było funkcjonalne i odpowiadało gustom przyszłych mieszkańców.

Lokale pokazowe pomagają

W odpowiedzi na coraz częstsze pytania o finalny wygląd mieszkań, deweloperzy decydują się na tworzenie apartamentów pokazowych. Tendencja ta zaczęła przybierać na sile w 2011 r. Znaczącą przewagą takiego rozwiązania jest to, że potencjalnym nabywcom mieszkania o wiele łatwiej wyobrazić sobie własny kąt, gdy widzą już w pełni umeblowany apartament.

Przykładem inwestycji, która posiada lokale wzorcowe, jest Central Park Ursynów warszawskiego dewelopera Marvipol Development. Jednym z nich jest znajdujący się w lokalu 206, w budynku 2, dwupoziomowy apartament pokazowy o powierzchni 102,40 mkw. Jego wnętrze utrzymane jest w nowoczesnej stylistyce.

Dominuje w nim biel i szarość, która została przełamana akcentami w intensywnym niebieskim odcieniu. Nie bez znaczenia pozostają meble. Użyto tu wiele obiektów, które stały się ikonami światowego designu, m.in. krzesła inspirowane modelami autorstwa Charlesa i Ray Eamesów.

Pakiet wykończeniowy do wyboru

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, deweloper oferuje trzy pakiety wykończenia mieszkania pod klucz: pakiet style, design i avantgarde. Wszystkie elementy wyposażenia w tych projektach pochodzą z Galerii Venis. Po dokonaniu wyboru wariantu wyposażenia nadchodzi czas na konsultację z projektantem.

Omówione zostają potrzeby klienta, zapada także decyzja o użyciu konkretnych materiałów dostępnych w ramach katalogu. Kolejnym etapem jest uzyskanie akceptacji projektu. Po tym kroku nadchodzi czas na realizację, która trwa do 90 dni. Po upływie tego terminu gotowe mieszkanie zostaje przekazane pierwszym właścicielom.

Urządzenie to wyzwanie

Możliwość zobaczenia zaproponowanych rozwiązań w apartamencie pokazowym, daje pełniejsze wyobrażenie tego, jak można wykorzystać rozkład swojego przyszłego wnętrza. – Urządzenie mieszkania to jedno z większych wyzwań, które stoi przed właścicielami – mówi Łukasz Rogulski, architekt wnętrz Galeri Venis Design Studio.

Jak dodaje, zarówno mała, jak i duża przestrzeń do zaaranżowania musi być dobrze przemyślana. Dobrze, jeśli klient ma jakieś wyobrażenie tego, jak powinno wyglądać jego przyszłe mieszkanie, w czym bez wątpienia mogą pomóc m.in. wizyty w lokalach wzorcowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych