Arbet ma pod górkę. Spór o inwestycje w Olsztynie

Arbet nadal nie ma pozwolenia na budowę bloków przy ulicy Żarskiej w Olsztynie. Nie zgadzali się okoliczni mieszkańcy, teraz do gry wkroczyła Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

Autor: olsztyn.wyborcza.pl 28 lipca 2017 10:28

Jak podaje Gazeta Wyborcza w Olsztynie inwestycja miała być zrealizowana na gruncie, który należał wcześniej do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Arbet kupił ją pod kolejne inwestycje. Początkowo plany zakładały budowę w miejscu działki dużego obiektu handlowego. Jednak po protestach mieszkańców Arbet zmienił je i zamiast sklepu postanowił wybudować dwa bloki mieszkalne.

Ten pomysł jednak również nie spotkał się z akceptacją lokalnej społeczności. - Jeden z budynków miałby stać bowiem naprzeciwko historycznej wieży ciśnień, w której jest obserwatorium astronomiczne. Po wybudowaniu tak wysokich bloków olsztyńskie obserwatorium straciłoby sens istnienia. Deweloper skorygował wysokość budynków i wystąpił do ratusza o wydanie pozwolenia na rozpoczęcie inwestycji - wyjaśnia Gazeta Wyborcza w Olsztynie. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Miasto jednak odmówiło tłumacząc się pogorszeniem „warunków życiowych mieszkańców pobliskich budynków, a mianowicie czasu nasłonecznienia ich mieszkań w ciągu dnia oraz o liczbę ogólnodostępnych miejsc postojowych”.

Arbet odwołał się od postanowienia do wojewody, który uchylił decyzję prezydenta miasta Olsztyn i wydał pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych. 

To jednak nie zamknęło spornej sytuacji. Do sprawy włączyła się Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, która jak podaje gazeta wystąpiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z kolejną skargą na decyzję wojewody warmińsko-mazurskiego, o uchylenie pozwolenia na budowę firmie Arbet. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych