Archidiecezja Łódzka wybuduje osiedle dla uchodźców z Ukrainy

Archidiecezja Łódzka wybuduje osiedle 10-15 domków, w których zamieszkają uchodźcy wojenni z Ukrainy. Osiedle gotowych domków ma stanąć na wyznaczonym przez Miasto Łódź terenie.

Autor: PAP 25 kwietnia 2022 08:23

Metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś poinformował o zbiórce na budowę domów dla uchodźców z Ukrainy podczas niedzielnej mszy świętej w łódzkiej archikatedrze, kończącej jubileusz 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej.

"W związku z wojną w Ukrainie i tym, ile osób z Ukrainy przebywa w naszym kraju, i zapewne dłuższy czas uchodźcy z Ukrainy będą u nas przebywać, chcemy postawić w Łodzi osiedle domków, w których będzie można mieszkać przez cały rok. Prowadzimy już na ten temat zaawansowane rozmowy z miastem, abyśmy mieli wydzierżawiony pod te domy teren" - mówił abp Ryś.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak dodał duchowny, ufunduje on dwa domki, za kolejny zapłaci Archidiecezja Łódzka, a następne powstaną dzięki ogłoszonej w niedzielę zbiórce.

Jak wskazał arcybiskup, kiedy już uchodźcy z Ukrainy będą mogli wrócić do swojej ojczyzny - domy posłużą osobom wychodzącym z bezdomności, jako domy chronione. "Ale jak wiemy, tam niektóre miasta są niemal w całości zburzone, to nie będą proste, ani szybkie powroty" - powiedział abp Ryś.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych