Atal sprzedał mieszkania funduszowi AFI Europe

AFI Europe zakupiło od Atal 132 wykończone lokale inwestycyjne w ramach inwestycji Bagry Park Lokale Inwestycyjne w Krakowie przy ul. Bagrowej 6.

Autor: Housemarket.pl 30 sierpnia 2021 10:13

  • Powierzchnia użytkowa nabytego projektu to ok. 4 tys. mkw.
  • Jest to pierwsza ukończona inwestycja 
  • w segmencie PRS w Polsce. W transakcji pośredniczyła firma doradcza PNConsulting.

- Transakcja z AFI Europe ma wyjątkowy i unikatowy charakter, gdyż świadomie nie kierujemy naszej oferty na rynek PRS. Swoją aktywność nieprzerwanie koncentrujemy wokół klientów indywidualnych. Projekt Bagry Park Lokale Inwestycyjne powstał w ramach naszej dodatkowej działalności. Wybudowaliśmy go z myślą o przeznaczeniu inwestycyjnym, ale również w celu dopełnienia istniejącej zabudowy osiedla, czyli wcześniejszych etapów mieszkaniowych Bagry Park. Projektem zainteresowało się kilka funduszy, natomiast AFI Europe –  jako podmiot działający w Krakowie i doskonale znający specyfikę rynku – był oczywistym partnerem przy tej transakcji. – mówi Angelika Kliś, członek zarządu Atal.

-  Bagry Park to znakomita lokalizacja i świetna realizacja firmy ATAL. Co więcej i co bardzo ważne dla nas Bagry Park Lokale Inwestycyjne to już zrealizowany etap, dzięki temu już za kilka miesięcy będziemy mogli rozpocząć wynajem lokali w tym projekcie. Widzimy ogromny potencjał inwestycji na wynajem i chcemy dalej zwiększać udział tego segmentu w naszych aktywach. Oprócz inwestycji „Apartamenty Bagry Lokale Inwestycyjne” obecnie realizujemy 3 inne projekty w sektorze PRS w Warszawie i w Krakowie a równocześnie jesteśmy w trakcie negocjacji zakupu kolejnych projektów. Docelowo chcemy być jednym z największych graczy w sektorze PRS w Polsce -  dodaje Sebastian Kieć, prezes AFI Europe w Polsce.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych