Bank Pekao oferuje kredyt hipoteczny bez wychodzenia z domuPap - 24 lipca 2020 08:31


Klienci Pekao Banku Hipotecznego będą mogli złożyć wniosek o kredyt hipoteczny całkowicie online, bez wychodzenia z domu - poinformowało w czwartek Biuro Komunikacji Korporacyjnej Banku Pekao.

Jak napisano, bank uruchamia nową e-usługę, dzięki której klienci Pekao Banku Hipotecznego będą mogli złożyć wniosek o kredyt mieszkaniowy a także dokonać zdalnego potwierdzenia tożsamości i dosyłać odpowiednie dokumenty w formie elektronicznej. Będą też mogli na bieżąco monitorować status złożonego wniosku.

"Usługa eHipoteka to kolejna technologiczna innowacja w Grupie Pekao, tym razem oferowana przez Pekao Bank Hipoteczny" - mówi cytowany w informacji prezes Pekao Banku Hipotecznego Tomasz Mikoda. Jak tłumaczy, jest to w czasach pandemii rozwiązanie mające zapewnić bezpieczeństwo klientów oraz oszczędzić ich czas. "Aktualnie pracujemy także nad możliwością udostępnienia platformy do bezpośredniej obsługi naszych klientów, co będzie oznaczało całkowity brak konieczności kontaktowania się na etapie wypełniania wniosku z opiekunem kredytu" - wskazał prezes.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Napisano, że wniosek można wypełnić poprzez dedykowaną platformę Pekao Banku Hipotecznego - eHipoteka. "Przez proces jego wypełniania przeprowadzi klienta opiekun kredytu, a wniosek może być wprowadzony podczas jednej rozmowy telefonicznej. Następnie w wiadomości e-mail otrzymamy listę niezbędnych do wniosku dokumentów oraz dane logowania do platformy. Po zalogowaniu mamy pełny dostęp do narzędzi służących do potwierdzania tożsamości i uzupełniania koniecznych dokumentów oraz do podglądu, na jakim etapie znajduje się aktualnie nasz wniosek" - czytamy.

Wskazano, że dzięki alertom i komunikatom, na każdym etapie system poinformuje składającego wniosek o brakującej dokumentacji lub fragmentach wniosku do uzupełnienia. Podkreślono, że cały proces jest w pełni bezpieczny, ponieważ dane i dokumenty znajdują się bezpośrednio na serwerach banku.

"Po skompletowaniu dokumentów i wydaniu pozytywnej decyzji, klientów czeka jedyna w całym procesie wizyta w placówce partnera, podczas której podpiszą umowę kredytową" - napisano.