Bardzo dobra sprzedaż dużych mieszkań we Wrocławiu

Funkcjonalne, doświetlone, spełniające warunki Mieszkania dla Młodych, najlepiej trzypokojowe - to podstawowe założenia, jakie kupujący w pierwszym półroczu tego roku przyjęli przy zakupie mieszkania we Wrocławiu.

Autor: HouseMarket.pl 19 sierpnia 2016 10:09

Klienci świadomie ustalają kryteria wyboru mieszkania, często zanim usłyszą propozycje od deweloperów, mają już gotową listę oczekiwań, a nawet zaznaczone konkretne mieszkania, którym chcieliby się przyjrzeć w danej inwestycji.

Mieszkania małe lub trzypokojowe

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Między styczniem a czerwcem 2016 r. dużą popularnością cieszyły się małe mieszkania, których powierzchnia mieściła się w przedziale 32-49 mkw. i większe nieruchomości, trzypokojowe. - Od wielu miesięcy obserwujemy duże zainteresowanie małymi lokalami, kawalerkami z otwartą kuchnią lub mieszkaniami z dwoma małymi pokojami, w tym najczęściej do jednego z nich kuchnia była przyłączona - mówi Alicja Czajer-Puchalska, kierownik działu sprzedaży Dom Developer.

Na drugim biegunie zainteresowań są duże mieszkania. Klienci ubiegający się o dofinansowanie MDM szukali nieruchomości do 75 mkw. Ci zaś, którzy nie chcieli lub nie mogli skorzystać z preferencyjnego kredytu - interesowali się głównie mieszkaniami trzypokojowymi lub większymi. W pierwszym półroczu wielu deweloperów zwróciło uwagę, że właśnie duże lokale były głównym celem poszukiwań wśród klientów. Kupujący liczyli także na atrakcyjność samego osiedla, w którym mieli zamieszkać.

- Kluczowym kryterium wyboru mieszkania często jest lokalizacja. Dla klientów coraz ważniejsze staje się również zagospodarowanie terenu i części wspólnych w inwestycji. Mieszkańcy korzystają z klubów fitness, boisk do gry w piłkę, licznych placów zabaw, miejsc wypoczynku wśród zieleni - komentuje Tomasz Sujak, członek zarządu Archicom.

Osobna i jasna kuchnia w cenie

W pierwszym półroczu tego roku deweloperzy zrzeszeni w Polskim Związku Firm Deweloperskich zwrócili uwagę na popularność ofert większych mieszkań z osobną kuchnią. Klienci często chcieli oddzielić strefę wypoczynku, czyli salonu, od kuchni. Często było to dla nich cenniejsze, niż np. większa przestrzeń w zamian za wspólną powierzchnię kuchni i salonu. Niezmienną zaletą jest także dobre doświetlenie mieszkania. Najpopularniejsze są te z widokiem na południową lub południowo-zachodnią stronę świata.

- Dużą wartością dodaną w przypadku mieszkania deweloperskiego jest balkon. Klienci pytają również, czy nieruchomość wyposażona jest w windę. Niejednokrotnie pojawiło się już zapytanie o jej wielkość, ze względu na zapewnienie wygody przy przewożeniu wózka lub rowerów - mówi Agnieszka Zamojska, kierownik działu sprzedaży inwestycji Osiedle Malownicze.

Ważna okolica inwestycji

Dla kupujących bardzo ważne jest położenie nieruchomości, komunikacja z centrum miasta, bliskość terenów zielonych.

- Bardzo dużą rolę przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania odgrywa otoczenie osiedla. Bliskie sąsiedztwo terenów zielonych zawsze przyciąga nabywców. Parki, lasy, rzeki, ścieżki spacerowe i rowerowe kuszą przyszłych mieszkańców. Istotna jest także komunikacja - klienci pytają o dostępność linii tramwajowych i autobusowych. Także sama architektura budynków mieszkalnych nie pozostaje obojętna - pożądana jest niska zabudowa, mała liczba mieszkań w budynku, kameralny, neutralny wygląd - podsumowuje Joanna Królikowska, marketing manager w firmie Inkom.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych