Bartłomiej Orzeł rezygnuje z funkcji pełnomocnika ds. "Czystego powietrza"

Bartłomiej Orzeł złożył rezygnację z funkcji pełnomocnika premiera ds. programu "Czyste powietrze".

Autor: pap 31 maja 2022 16:43

  • Program "Czyste powietrze" ruszył we wrześniu 2018 roku i ma być realizowany przez 10 lat.
  • Program "Czyste powietrze" ruszył we wrześniu 2018 roku.
  • Z końcem stycznia 2022 roku uruchomiono trzecią edycję programu, która uprawnia do otrzymania nawet 69 tys. zł na termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła.

"Złożyłem dziś rezygnację z funkcji Pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów ds. Programu +Czyste Powietrze+. To było bardzo intensywne 1,5 roku, bardzo dużo udało się zrobić w zakresie przyspieszenia programu i zapewnienia mu finansowania. Zostawiam dobrze naoliwioną maszynę" - napisał na Twitterze Orzeł.

Funkcja pełnomocnika premiera ds. programu "Czyste powietrze" została utworzona na początku 2018 roku. Poprzednikiem Orła na tym stanowisku był Piotr Woźny.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Program "Czyste powietrze" ruszył we wrześniu 2018 roku i ma być realizowany przez 10 lat. Jego cel to wsparcie wymiany przestarzałych pieców grzewczych tzw. kopciuchów na te bardziej ekologiczne tak, aby ograniczyć zjawisko niskiej emisji, której efektem jest smog, a także wsparcie termomodernizacji domów jednorodzinnych. Planowany budżet programu to ponad 100 mld zł.

Z końcem stycznia 2022 roku uruchomiono trzecią edycję programu, która uprawnia do otrzymania nawet 69 tys. zł na termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła. Dotyczy ona osób o miesięcznym dochodzie nie większym niż 900 lub 1260 zł na osobę - odpowiednio gospodarstw wieloosobowych i jednoosobowych.

Program "Czyste powietrze" rozróżnia przyszłych beneficjentów, a także wysokość dotacji - na dwie kategorie. W pierwszej kategorii są osoby, których dochód roczny nie przekracza 100 tys. zł i dla takiej grupy osób przewidziana jest dotacja podstawowa do 30 tys. zł. Druga część programu z podwyższonym poziomem dofinansowania jest skierowana do osób o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu do 1564 zł/osobę w gospodarstwie wieloosobowym oraz do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Dla tej grupy beneficjentów przewidziana jest wyższa dotacja - nawet do 37 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych