Baumit wspiera młodych piłkarzy

Baumit regularnie podejmuje działania na rzecz rozwoju ruchowego dzieci i młodzieży. Tym razem po raz kolejny wspiera w rozwijaniu talentu i sportowej pasji młodych piłkarzy - podopiecznych MKS Parasol Wrocław.

Autor: housemarket.pl 29 czerwca 2022 11:02

  • Baumit sponsoruje piłkarzy MKS Parasol Wrocław.
  • Firma sfinansowała 140 profesjonalnych piłek do gry.
  • MKS Parasol Wrocław od blisko 40 lat wspiera rodziców w procesie wychowania oraz rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży.

Firma Baumit, angażująca się w promowanie filozofii zdrowego mieszkania i zdrowego stylu życia doskonale zdaje sobie sprawę, że pierwsze lata w rozwoju człowieka są kluczowe, co regularnie potwierdza, angażując się w różnego rodzaju akcje promujące aktywność fizyczną wśród najmłodszych. Tym razem ufundowała 140 profesjonalnych, markowych piłek, dzięki którym młodzi adepci MKS Parasol mogą poczuć się jak gwiazdy europejskiego futbolu.

Mecenas sportu

Procent materiałów budowlanych od lat promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych, angażując się w akcje społeczne, które pozytywnie wpływają na ich rozwój ruchowy. Wystarczy przywołać choćby Mini Mistrzostwa Europy Przedszkolaków w Piłce Nożnej, w których znany producent chemii budowlanej wystąpił w roli sponsora turnieju. W zawodach wzięło udział blisko 4 tysiące dzieci. Miały one szansę rozegrania meczów na profesjonalnie przygotowanych boiskach i pod okiem zawodowych sędziów. Z kolei piłkarskim wydarzeniem, które zainicjowała firma Baumit, był turniej Baumit Junior Soccer. Akcja była skierowana do najmłodszych piłkarzy (U10), a zwycięzcy lokalnych etapów walczyli później w międzynarodowym turnieju European Baumit Championship.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Młodzi piłkarze z MKS Parasol Wrocław. Fot. mat. pras.

- W Baumit wierzymy, że wychowanie fizyczne niesie za sobą wiele dobrego. Dziecko nie tylko aktywnie spędza wolny czas, lecz także kształtuje swój charakter, poznaje zasady zdrowego odżywiania. To wszystko jest bardzo ważne. Wyrabia i utrwala dobre nawyki. Ruch, zbilansowana dieta, a także jakość otoczenia, powietrza, którym oddychamy – zarówno na zewnątrz, jak w budynkach – to podstawa dobrego samopoczucia – fizycznego i psychicznego. Im wcześniej zaczniemy uczyć tego nasze dzieci, tym lepiej będzie im się żyło także w przyszłości - podsumowuje Aleksandra Gilewska.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych