Będą nowe mieszkania czynszowe w Bydgoszczy

Przy ul. W. Bortnowskiego w Bydgoszczy powstaje kameralny blok z 22 mieszkaniami. Inwestorem jest miejska spółka Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Trwają prace związane z przygotowaniem do budowy kolejnych budynków.

Autor: HouseMarket.pl 16 stycznia 2017 16:44

Nowy blok powstaje między ulicami Bortnowskiego i Taczaka na dotychczas niezagospodarowanym terenie. Budynek liczyć ma 5 kondygnacji. Nie będzie on podpiwniczony. Jedna klatka zapewni dostęp do wszystkich mieszkań. W budynku dla wygody mieszkańców zaprojektowano m.in. komórki lokatorskie dla każdego mieszkania, suszarnię, wózkownię, pomieszczenie na rowery. Budynek wyposażony będzie również w windę.

Mieszkania zostaną wyposażone w standardowe instalacje wewnętrzne oraz w pełnym zakresie wykończone pod klucz. Obecnie trwa wznoszenie konstrukcji ostatniej kondygnacji. Rozpoczęto montaż stolarki okiennej. Wcześniej zakończyły się prawie wszystkie prace związane z budową sieci i przyłączy wodno-kanalizacyjnych. Planowany koszt to 4 mln zł.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W grudniu BTBS uzyskało pozytywną ocenę wiarygodności kredytowej wniosku zakładającego budowę kolejnego budynku przy ul. Bortnowskiego z 22 mieszkaniami. Rozpoczęcie prac planowane jest w bieżącym roku. Wcześniej przygotowana została inwestycja przy ul. Wyzwolenia 69. Tam prace ruszą już wiosną. Powstaną 44 mieszkania. Planowany koszt tego zadania to 10 mln zł.

– Mieszkania czynszowe cieszą się niezmiennie bardzo dużym zainteresowaniem – mówi prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. – Dlatego tworzymy warunki do rozpoczynania kolejnych inwestycji w ramach budownictwa społecznego. W budżecie na 2017 rok na wsparcie spółki BTBS zarezerwowaliśmy 1,1 mln złotych. Pozwoli to między innymi przygotować projekty kolejnych budynków w rejonie ul. Młyńskiej i Swarzewskiej

Na liście osób oczekujących na mieszkanie BTBS znajduje się ponad 3450 osób. Do tej pory komunalna spółka wybudowała 1244 mieszkania na wynajem dzięki pomocy gminy, preferencyjnym kredytom z Banku Gospodarstwa Krajowego oraz partycypacji najemców. W zasobach spółki w dzielnicach Fordon, Osowa Góra, Jary, Bartodzieje, Okole, Szwederowo mieszka ponad 3 tysiące osób. Spółka zarządza 21 lokalami usługowymi oraz 132 garażami i dwoma parkingami podziemnymi ze 104 stanowiskami.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych