Belgowie z innowacyjnym konceptem tymczasowego zagospodarowania. Powstaną Koszary Kultury

Belgijskie firmy Revive i BPI Real Estate Poland realizujące wspólną inwestycję na poznańskim Łazarzu, oddadzą część terenu, na którym w przyszłości powstanie wielkomiejski projekt, pod tymczasowe zagospodarowanie. Na działce powstaną Koszary Kultury, w których od pierwszego weekendu lipca organizowane będą warsztaty oraz wydarzenia kulturalne dla mieszkańców. To pierwsza taka inicjatywa w Poznaniu.

Autor: Housemarket.pl 22 czerwca 2021 11:45

W celu realizacji inwestycji w Poznaniu belgijskie firmy BPI Real Estate Poland i Revive powołały spółkę joint-venture. Celem inwestorów jest przekazanie części terenu zakupionej działki pod tymczasowe zagospodarowanie, które tchnie nowe życie w od dawna nie używaną przestrzeń. Dzięki temu poznaniacy i potencjalni przyszli mieszkańcy oraz użytkownicy inwestycji dostaną szansę na lepsze poznanie tego obszaru. Jest to nie tylko sposób na zbudowanie nowej lokalnej społeczności, ale również na rozszerzenie już istniejącej. Teren zlokalizowany jest pomiędzy ulicami Matejki, Grunwaldzką i Ułańską w Poznaniu i obejmuje plenerowe przestrzenie w otoczeniu budynków starych koszar wojskowych znajdujących się pod opieką konserwatora zabytków. To doskonała lokalizacja położona zaledwie 2 km od centrum miasta i 10 min. spacerem od Dworca Głównego.

- Dla nas tymczasowe zagospodarowanie terenu jest sposobem na integrację lokalnej społeczności. Udostępniamy ciekawą i niewykorzystywaną dotychczas przestrzeń pod miejsce spotkań i przestrzeń do organizacji wydarzeń kulturalnych. Jest to przez nas szeroko praktykowane w Belgii. Teraz chcemy nasze doświadczenie w tym zakresie przenieść na polski rynek. Teren w Poznaniu jest do tego celu idealną lokalizacją. Jestem pewien, że to unikatowa forma tymczasowego zagospodarowania podbije serca mieszkańców stolicy Wielkopolski – komentuje Alexandre Huyghe, CEO spółki Revive.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 – Chcemy nadać nowy wymiar przestrzeni, na której w przyszłości zrealizujemy nowoczesny, wielofunkcyjny projekt. Zostanie ona udostępniona lokalnej społeczności, co jest dla nas bardzo ważne. Teren jest doskonale zlokalizowany, tym bardziej zasługuje na przemyślane wykorzystanie. Tylko w ten sposób przestrzeń położona w centrum miasta może stanowić wartość dodaną dla mieszkańców. Nasze inwestycje tworzymy z myślą o ludziach – ich przyszłych użytkownikach, dlatego chcemy, aby jeszcze przed rozpoczęciem budowy służyły lokalnej społeczności  – zapowiedział Béranger Dumont, dyrektor generalny BPI Real Estate Poland.

Czym są Koszary Kultury?

Revive, znane z inwestycji typu „brownfield” na terenach poprzemysłowych i historycznych, wraz z partnerem BPI Real Estate Poland, doświadczonym w zakresie rewitalizacji przestrzeni miejskich, chce rozpowszechnić tymczasowe zagospodarowanie. Jest to tzw. „recykling” terenu, który wykorzystuje okres projektowo-proceduralny na rzecz czasowego aktywizowania miejsca poprzez współpracę z mieszkańcami, artystami, organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność kulturotwórczą i edukacyjną, udostępniając daną przestrzeń społeczeństwu. Inwestorzy, wraz z operatorem Koszar Kultury, firmą Ferment Kolektiv, zamierzają ożywić okolicę. W niedługim czasie na tym terenie belgijscy inwestorzy, firmy BPI Real Estate oraz Revive, zrealizują  wielkomiejski projekt typu mixed-use.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych